МЗС спростувало причетність Руслана Демченка до «Харківських угод»

20:56, 13 березня 2021

Колишній заступник міністра закордонних справ України Руслан Демченко, який тепер обіймає посаду першого заступника секретаря РНБО, отримав повноваження займатися двосторонніми відносинами з Росією тільки 27 квітня 2010 року, через шість днів після підписання «Харківських угод», повідомили у Міністерстві закордонних справ України.

«Руслан Демченко був призначений на посаду заступника міністра закордонних справ України 17 лютого 2010 року розпорядженням КМУ №227-р. Водночас, згідно з наказом МЗС №82 про розподіл обов'язків між заступниками міністра, до його повноважень двосторонні відносини з Російською Федерацією були віднесені тільки 27 квітня – тобто через шість днів після підписання Харківських угод і внесення їх на ратифікацію до Верховної Ради України», – заявили в прес-службі МЗС у відповідь на запит агенції «Інтерфакс-Україна» в суботу, 13 березня.

Нагадаємо, Головне слідче управління Служби безпеки України почало досудове розслідування щодо посадових осіб органів державної влади за фактом вчинення державної зради в 2008-2010 роках.

Слідчі розслідують, зокрема, обставини підготовки і підписання 21 квітня 2010 року «Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України до 2042 року», дотримання регламенту і процедур під час її затвердження депутатами Верховної Ради. За попередніми даними слідства, підписання цього документа призвело до збільшення кількості особового складу військових формувань і спецслужб РФ, причетних до анексії території АР Крим у 2014 році.

Як повідомив 11 березня секретар РНБО Олексій Данілов, СБУ має перевірити усіх 236 народних депутатів, які проголосували за цей документ.

Наступного дня ЗМІ повідомили, що до підготовки «Харківських угод» причетний теперішній Перший заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони Руслан Демченко. На підставі того, Що Демченко з 26 лютого 2010 працював заступником міністра закордонних справ, журналісти припустили, що він причетний до підготовки цього документа.