МЗС: Україна і Румунія розпочали новий етап у відносинах

21:55, 18 травня 2011

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко здійснив одноденний офіційний візит до Румунії, щоб реалізувати проявлене в останній період бажання обох сторін нормалізувати політичний діалог та співробітництво на всіх рівнях.

Як повідомили ZAXID.NET у Департаменті інформаційної політики МЗС України, під час зустрічі з Президентом Румунії Траяном Бесеску К.Грищенко передав йому особистий лист від Президента України Віктора Януковича з подякою за підтримку румунською стороною заходів, що відбулися в Києві в квітні з нагоди 25-ої річниці Чорнобильської катастрофи, та за фінансовий внесок Румунії в спорудження об’єкту «Укриття» над четвертим енергоблоком ЧАЕС. Глава українського МЗС також довів до Т.Бесеску тверду позицію керівництва України щодо розбудови партнерських та добросусідських відносин з Румунії. Румунський лідер, зі свого боку, запевнив, що офіційний Бухарест надаватиме всебічну підтримку європейській інтеграції України та, зокрема, процесу переговорів щодо укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

В рамках бесіди з главою Сенату Румунії Мірчою Джоане та групою членів верхньої палати румунського парламенту обговорювалися перспективи реалізації спільних масштабних проектів в сфері транспорту та енергетики. Румунські депутати підтвердили свій намір ближчим часом відвідати Україну з візитом на запрошення голови Верховної Ради Володимира Литвина.

В румунському зовнішньополітичному відомстві пройшли ґрунтовні переговори делегацій МЗС двох країн з широкого кола питань двосторонніх відносин. К.Грищенко та його румунський колега Теодор Баконскі домовилися зосередитися на завершенні роботи над низкою важливих двосторонніх угод і сприяти їх підписанню на різних рівнях. Зокрема, керівник українського МЗС наголосив на особливій зацікавленості Києва в укладенні угоди про малий прикордонний рух, яка дозволить мешканцям прикордонних районів двох країн вільно їздити до сусідів. Окремо К.Грищенко та Т.Баконскі відзначили взаємну допомогу двох країн в евакуації українців та румунів з охопленої війною Лівії.

Також міністри закордонних справ досягли згоди щодо необхідності деполітизації питань захисту національних меншин в обох державах та важливості відновлення роботи механізмів моніторингу дотримання прав етнічних українців в Румунії та румунів в Україні. При цьому К.Грищенко зауважив, що офіційний Київ розраховує на те, що румунська сторона зверне увагу на недостатню кількість середніх навчальних закладів з українською мовою викладання та сприятиме відкриттю нових українських шкіл в місцях компактного проживання українців.