МЗС України готує ноту у зв’язку із забороною в’їзду Геращенко в Росію

09:06, 21 березня 2016

Уповноважена президента України з питань мирного врегулювання в Донбасі Ірина Геращенко заявила, що вже звернулася до міністра внутрішніх справ України Павла Клімкіна у зв’язку із забороною їй в’їзду до РФ на п’ять років. Геращенко повідомила у коментарі «Українській правді», що українське МЗС вже готує ноту з цього приводу.

За словами Геращенко, після тригодинного чекання на КПП Мілове/Чортково представник ФСБ заявив їй про заборону в'їзду на територію РФ до 2021 року у зв’язку з захистом нацбезпеки країни.

Геращенко повідомила, що надала документи про те, що вона є членом української делегації на мінських переговорах, а також членом української делегації в Раді Європи. Вона також підкреслила, що надала росіянам свій дипломатичний паспорт.

Геращенко звернула увагу, що акти про заборону в’їзду були датовані 8 березня, і вона відмовилася їх підписати

«Мені видали акт про те, що маю залишити територію РФ, і він був датований 8 березня. Вони намагалися переписати ці акти і вже замінити на сьогоднішнє число і подали, щоб я знову їх підписала. ..Тобто в акті написано, що я затримана старшим зміни 8 березня. Але 8 березня я точно перебувала не в РФ», - сказала Геращенко.

Крім звернення до МЗС України, уповноважена президента має намір поставити питання про заборону її в’їзду в РФ на наступних мінських переговорах 23 березня.

Зазначимо, у понеділок, 21 березня, російськи суд має почати оголошувати вирок у справі Надії Савченко.

Російське слідство звинувачує Савченко за статтями «вбивство» і «замах на вбивство». Прокурори вимагають засудити її до 23 років позбавлення волі. Савченко всі звинувачення заперечує.

9 березня президент України Петро Порошенко вперше заявив, що готовий скористатися своїм конституційним правом і обміняти Савченко, якщо надійде відповідна пропозиція.

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що питання про передачу української льотчиці та народного депутата Надії Савченко Києву не стоїть на порядку денному доти, поки суд не ухвалить рішення у її справі.