МЗС України назвало незаконним намагання Росії привласнити кримські пам’ятки культури

13:26, 20 жовтня 2015

Рішення уряду Російської Федерації про віднесення більше 220 пам’яток у Криму до культурних об’єктів федерального значення в РФ не має жодних правових наслідків і суперечить міжнародному праву, заявили в Міністерстві культури України.

У відомстві нагадали, що тимчасово окупований Крим є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія української Конституції і законів.

«Тому рішення Російської Федерації включити пам’ятки культурної спадщини Криму і їх території до Єдиного державного реєстру об'єктів культурної спадщини народів Російської Федерації є протиправним», – сказано в заяві.

Окремо МЗС підкреслює, що незаконні дії Росії стосуються об’єктів культурної спадщини, які охороняються законами України і занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

«Зокрема, фортеця і печерне місто Чуфут-Кале, Генуезька і міські фортеці у Феодосії, комплекс споруд Воронцовського палацу, Ластівчине гніздо, комплекс споруд палацу Олександра III, комплекс споруд Судацької фортеці, Ханський палац у Бахчисараї є об’єктами нерухомого культурної спадщини національного значення, а два останніх з них номінуються на включення до списку об»єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», - уточнили в МЗС України.

Вся відповідальність за пошкодження або руйнування цих безцінних пам’яток лежить на Російській Федерації, зазначили в МЗС.

Нагадаємо, уряд Російської Федерації віднесло більше 220 об’єктів на території анексованого Криму і Севастополя до культурних об’єктів федерального значення.

Раніше президент Росії Володимир Путін включив пам’ятки і території Національного заповідника «Херсонес Таврійський» до Єдиного державного реєстру об’єктів культурної спадщини народів РФ. МЗС України розкритикувала цей крок.