МЗС України озвучило позицію щодо конфлікту навколо Нагірного Карабаху

Україна продовжує підтримувати територіальну цілісність Азербайджану

11:04, 30 вересня 2020

Україна закликала Вірменію та Азербайджан, які є учасниками конфлікту у Нагірному Карабаху, врегулювати конфлікт з дотриманням принципу територіальної цілісності держав.

«Ми всі уважно спостерігаємо за розвитком цих подій (у Нагірному Карабаху – ред.). Війна – це завжди горе, жертви, руйнування. На нашу думку, зараз на Кавказі головне не розпалювати додатково і без того дуже високі емоції. Одним з наріжних каменів української зовнішньої політики є підтримка територіальної цілісності держав», – заявив у середу, 30 вересня, міністр МЗС Дмитро Кулеба під час брифінгу

Він також додав, що Україна продовжує підтримувати територіальну цілісність Азербайджану.

«Ми послідовно підтримували територіальну цілісність Азербайджану, так само, як Азербайджан підтримував нашу територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах, і цей принцип залишається для нас абсолютно незмінним», – додав він.

Що відбувається між Вірменією та Азербайджаном

Військовий конфлікт між Вірменією й Азербайджаном триває вже понад 30 років. Регіон, значна частина жителів якого вірмени, в радянські часи входив до Азербайджанської РСР.

Азербайджан на початку 1990-х років втратив контроль над територією Нагірного Карабаху та семи районів у результаті конфлікту.

Нагірно-Карабаська республіка або республіка Арцах була створена після референдуму в 1991 році. Однак Азербайджан не визнає незалежності Нагірного Карабаху та вважає, що ця територія була окупована Вірменією.

Карта конфлікту у Нагірному Карабаху

Зранку 27 вересня на кордоні Азербайджану і Вірменії, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачують один одного в провокації конфлікту.

Наразі є загиблі й поранені серед цивільних і військових з обох сторін. У Вірменії, деяких регіонах Азербайджану та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнний стан. ЄС, Україна, НАТО та Росія закликають припинити військові дії.