МЗС запровадило звання почесного амбасадора України

Титул почесного амбасадора України стане найвищою відзнакою в публічній дипломатії

14:04, 26 березня 2021

Міністерство закордонних справ запровадило титул почесного амбасадора України, повідомив голова відомства Дмитро Кулеба на брифінгу в п’ятницю, 26 березня.

За його словами, які цитує «Радіо Свобода», таке звання МЗС запроваджує вперше з моменту відновлення незалежності України.

«Цей титул надаватиметься адвокатам і промоутерам України у світі. Тобто ми нагороджуватимемо і цим відзначатимемо і мотивуватимемо людей, які найбільш активним чином просувають та захищають інтереси України у світі, не належачи при цьому до системи державних органів України або інших країн. Ми будемо відзначати дійсно особливих людей, тих, чиє гаряче серце і наполегливі зусилля допомагають популяризувати Україну та все українське», – сказав міністр.

За словами Кулеби, відзнака почесного амбасадора буде найвищою в сфері публічної дипломатії. Її будуть отримувати як приватні, так і юридичні особи, громадяни України та інших країн, які сприяють зміцненню позитивного іміджу України.

Він додав, що номінантів на премію зможуть пропонувати, окрім МЗС та посольств і консульств, і неурядові організації. Також номінувати кандидатів на отримання цього титулу зможуть організації закордонних українців, а також будь-яка неурядова громадська організація, яка має експертизу у сфері міжнародних відносин.

Як повідомив Дмитро Кулеба, цього тижня Міністерство закордонних справ ухвалило стратегію публічної дипломатії та комунікаційну стратегію МЗС. Як пише агенція УНН, стратегія передбачатиме сім рівнів публічної дипломатії:

  • культурну дипломатію;
  • експертну дипломатію;
  • економічну дипломатію;
  • кулінарну дипломатію;
  • цифрову дипломатію;
  • науково-освітню дипломатію;
  • спортивну дипломатію.