На 124-му окрузі Львівщини лідирує Курпіль, - «Рейтинг»

14:05, 9 жовтня 2012

Лідером електоральних симпатій по мажоритарному округу №124 є Степан Курпіль, якого у разі проведення виборів найближчим часом мають намір підтримати 30,4% опитаних, що висловили бажання взяти у них участь. Такі результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», 7-20 вересня.

За повідомленням прес-служби соціологічної групи, на одномандатному виборчому окрузі №124 (Львівська область. Центр виборчого округу: місто Сокаль – ред.) за Миколу Криштопу готові проголосувати 21% опитаних, Володимира В’язівського – 12,5%, Андрія Сенюка – 7%. Рейтинги інших кандидатів – менше 2%. Тих, хто ще не визначився, – 22,7%.

У розрізі територій Степана Курпіля більше підтримують в районах (33%), в Червонограді готових проголосувати за нього 26%. Миколу Криштопу підтримують більше у місті (25%), в районах його популярність менша (18% рейтингу). Володимира В’язівського однаково підтримують 12-13% опитаних. Андрія Сенюка готові підтримати 10% респондентів з Червонограда та лише 5% опитаних районах .

Наймолодший електорат в Андрія Сенюка – третина віком до 30 років, найстарший в Степана Курпіля та Миколи Криштопи – близько 40% особи віком старше 50 років. Третина прихильників висуванця від УДАРу мають вищу освіту, натомість серед симпатиків Миколи Криштопи значно переважають ті, хто має загальну або спеціальну середню освіту.

Водночас у партійному рейтингу лідером електоральних симпатій по багатомандатному виборчому округу №124 є ВО «Батьківщина». Це політичне об’єднання у разі проведення виборів найближчим часом, готові підтримати 47% респондентів, які мають намір взяти у них участь (таких по округу – 84%).

За УДАР готові віддати свої голоси 20,3%, ВО «Свобода» – 19%. Рейтинги інших партій значно менші: Партія регіонів – 2,1%, «Наша Україна» – 2%, партія «Україна – Вперед!» – 1,7%, КПУ – 0,7%. Інші парті готові підтримати 1,1% опитаних. Не визначилися з симпатіями до політичних сил – 6,2%.

Як повідомляє прес-служба соціологічної групи, «у розрізі територій, незважаючи на те, що трійка лідерів є незмінною, все ж таки помітні деякі відмінності. Зокрема, рейтинг ВО «Батьківщина» в районах на 1/5 вищий, аніж у Червонограді (52% проти 39%). Окрім того у Червонограді УДАР користується значно сильнішою підтримкою. Тут за нього готові віддати свої голоси чверть респондентів, натомість по районах рейтинг УДАРу – 17%. Рейтинг «Свободи» майже не залежить від території і коливається в межах 18-20%. Близько 4% опитаних Червонограда підтримують Партію регіонів, в селах – значно менше (1%). Кількість тих, хто ще не визначився, не залежить від районів».

Наймолодший електорат в УДАРу – половина віком до 40 років. В об’єднаної опозиції – майже половина старші за 50 років. Чоловіків більше серед симпатиків партії В.Кличка, жінок – в «Батьківщини». Також серед прихильників УДАРу більше тих, хто має роботу. 2/3 тих, хто за Батьківщину, – не працюють.

70% симпатиків УДАРу та 62% Свободи проживають у містах, в Батьківщини кількість міських та сільських прихильників приблизно однакова.

Дослідження проводилось 7-20 вересня 2012 року. Методом особистого формалізованого інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face) було опитано 1000 респондентів віком від 18 років і старші. Помилка репрезентативності дослідження (для округу загалом): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3,1%, для значень близьких до 30% - не більше 2,8%, для значень близьких до 10% - не більше 1,9%.