На кожні 36 звернень громадян про катування в міліції припадає одна порушена кримінальна справа проти правоохоронців, які у ході досудового слідства застосували насильство для отримання доказів.
Такі дані навів у виступі на "круглому столі" на тему: "Незворотність покарань в контексті нового КПК" представник Генпрокуратури Павло Павлюк, повідомляє Укрінформ.
"Загалом до органів прокуратури з початку року надійшло 3тис.607 звернень (про катування в міліції. - ред.). З них у приблизно 100 випадках порушено кримінальні справи, у 3,5 тис. відмовлено", - сказав П.Павлюк.
Він також поінформував, що органи прокуратури цього року скерували до суду 36 кримінальних справ, пов'язаних із застосуванням насильства до громадян співробітниками органів внутрішніх справ, стосовно 75 осіб. З них 23 колишніх співробітники МВС перебувають під вартою.
Коментуючи ці дані, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська зазначила, що роботу органів прокуратури можна було б вважати ефективною, якби за всіма справами, порушеними за фактами катувань, були виправдані ті, проти кого застосовувалося насильство для отримання доказів. "Адже невідомо, що ще буде в суді, бо 100 кримінальних справ - це ж не означає, що буде 100 виправдальних вироків", - зазначила омбудсмен.
Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну терміново реформувати правову систему, щоб забезпечити викорінення практики катування осіб, які тримаються під вартою.