На 9 травня Добкін у Берліні носив радянський прапор і хизувався георгіївською стрічкою

21:50, 10 травня 2018

Народний депутат від «Опозиційного блоку» Михайло Добкін поклав квіти до Пам'ятника Невідомому Солдату в Берліні та сфотографувався зі «стягом перемоги». Відповідний допис він розмістив у себе на сторінці у Facebook.

«Ми першими поклали квіти до Пам'ятника Невідомому Солдату», – написав він.

На одній зі світлин Добкін разом з іншими людьми тримає «прапор перемоги» (прапор, який радянські війська встановили над рейхстагом в 1945 році).

«Хто там в чому буде мене звинувачувати, мені глибоко все одно. Був я з тієї простої причини, що був упевнений, що жодна делегація… посольства України в Німеччині не прийде і не покладе квіти… на знак поваги до… загиблих під час штурму Берліна наших співвітчизників… і людей інших національностей на той момент великого і сильного Радянського Союзу», — заявив Добкін у коментарі «Українській правді».

Він також запевнив, що георгіївську стрічку «вдягнув з гордістю» і що «наступне 9 травня будемо відзначати так, як звикли до 2014, чокнутого року».

«Відзначте собі, де ці люди були сьогодні, в якому одязі вони відзначали день великої перемоги, і як швидко вони перефарбуються і змінять свої нинішні радикально націоналістичні погляди на погляди нормальних людей», – сказав Добкін.

В свою чергу речниця Служби безпеки Олена Гітлянська на питання журналістів видання про те, чи підпадають дії депутата під кримінальну відповідальність, відповіла, що не може коментувати фотографії, оскільки для цього вони мають бути розглянуті експертами. Вона також зазначила, що для перевірки необхідне відповідне звернення.

Зазначимо, що в Україні діє закон, який визначає комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) режими злочинними. Саме тому заборонена частина символіки: пам’ятники, зображення, гасла й цитати радянських керівників, назви міст, вулиць та підприємств, пов’язані з ними.

Заборона не поширюється на п'ятикутну зірку, комуністичну символіку на кладовищах, в музеях та колекціонування такої символіки.

Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів передбачає позбавлення волі на строк до десяти років та можливість конфіскації майна.