На АЕС «Фукусіма-1» в Японії знову стався вибух. Наразі над будівлею блоку АЕС піднімається стовп диму.
Офіційна влада висловила припущення, що вибухнув водень, який накопичився під дахом третього реактора АЕС. Згідно з інформацією, що надходить від оператора реактора, Tokyo Electric Power Co, сам реактор не постраждав.
Перед повторним вибухом було зафіксовано перевищення допустимого рівня радіації в районі АЕС «Фукусіма-1». Радіаційний фон в околицях станції перевищив максимально допустимий – 500 мікрозівертів – і становить 751 мікрозіверт, пише ZN,UA.
З моменту першого вибуху на станції, що стався 12 березня, рівень радіації поблизу АЕС „Фукусіма-1“ неодноразово зростав і знижувався, перетинаючи позначку 500 мікрозівертів. Максимальне значення в 1557,5 мікрозіверта було зафіксовано у неділю, 13 березня.
На аварійній АЕС продовжують використовувати морську воду для охолодження зупинених реакторів. За даними фахівців, у першому й третьому реакторі міг частково відбутися процес плавлення. Раніше одразу на кількох реакторах „Фукусіми“ відмовила система охолодження.
Проблеми, які призвели до витоку на АЕС «Фукусіма-1», були викликані руйнівним землетрусом, що стався в Японії 11 березня. Через вихід з ладу системи охолодження, на станції стався вибух, що, проте, не торкнувся реакторів станції. Однак реактори на АЕС були зупинені.
З 14 березня у ряді районів Японії почнуть періодичні відключення електрики. До таких дій влада країни змушена вдатися, щоб уникнути енергетичного колапсу.
Електроенергію відключать у тих регіонах, які обслуговуює компанія Tokyo Electric Power. До них належать: Токіо (крім центральної частини міста), префектури Тіба, Ґумма, Ібаракі, Канаґава, Тотіґі, Сайтама, Яманасі й частково Сідзуока. У ряді передмість столиці також будуть перебої з подачею електроенергії. На цих територіях електрики не буде по три години на добу.