На АЕС в Японії горить реактор: евакуюють людей з 20-кілометрової зони

08:13, 15 березня 2011

Прем'єр-міністр Японії Наото Кан в телезверненні до нації повідомив, що на АЕС "Фукусіма-1" через вибух водню загорівся четвертий реактор. Цей вибух став четвертим на "Фукусіма-1" за кілька днів. Рівень радіації в районі АЕС і околицях після вибуху підвищився в чотири рази

Кан розпорядився евакуювати всіх проживаючих у 20-кілометровій зоні навколо АЕС, а також закликав тих, хто знаходиться в межах від 20 до 30 кілометрів від станції не залишати домівки. Інформація про пожежу на четвертому блоці вперше прозвучала з вуст прем'єра, інформує ТСН.

"Через вибухи водню і пожежі на четвертому блоці АЕС "Фукусіма-1" стався витік радіації. Залишається небезпека ще більшого витоку. У зв'язку з цим я звертаюся до населення, евакуйованого з районів у радіусі 20 кілометрів від станції, не перетинати меж зони. Ті , хто живе в радіусі від 20 до 30 кілометрів від станції, і вас просять не виходити на вулицю, закрити вікна і двері ", - сказав прем'єр.

Кан підкреслив, що в даний час вживаються всі заходи, щоб не допустити подальшого розповсюдження витоку.

За словами Кана, в результаті пожежі стався новий викид радіації і цього разу її рівень може представляти загрозу здоров'ю. Кан відзначив, що ймовірність витоку радіоактивного матеріалу залишається високою.

Рівень радіації в районі АЕС і околицях після вибуху підвищився в чотири рази. О 08.31 ранку за місцевим часом (01:31 за Києвом) цей показник становив 8,22 тисячі мікроЗіверт на годину, а всього 40 хвилинами раніше - 1,94 тисячі мікроЗіверт.

Доза опромінення в 1-2 зіверт (1-2 мільйона мікроЗіверт) на годину викликає симптоми променевої хвороби. Природний радіаційний фон становить від 0,05 до 0,2 мікрозіверта на годину.

Незабаром агентство Reuters з посиланням на французьке посольство в Токіо повідомило, що протягом 10 годин радіоактивному зараженню може піддатися Токіо. Проте пізніше представники посольства спростували цю інформацію. За їхніми словами, метеорологічні розрахунки виявилися недостовірними і попередження про небезпеку було прибрано з сайту французького посольства.

Нагадаємо, що 12 березня на "Фукусіма-1" вибухнув перший енергоблок, в результаті чого були зруйновані його стіни і дах; постраждали чотири людини. Сам реактор і навколишній його контейнер не зачепило.

14 березня вибух стався в третьому енергоблоці АЕС. Постраждали 11 робітників. Рано вранці 15 березня стався вибух на другому реакторі "Фукусіма-1". За даними ЗМІ, вибух зруйнував контейнер навколо реактора. У японському уряді визнали, що це підвищує ймовірність витоку радіації.

У районі "Фукусіма-1" вже зафіксовано кілька десятків випадків радіаційного опромінення.

АЕС, розташована в 250 кілометрах на північному сході від японської столиці, постраждала в результаті події 11 березня землетрусу і наступного за ним цунамі.