На акції під посольством Білорусі у Києві затримали кількох протестувальників

Серед затриманих є колишній політв'язень Олександр Кольченко

21:50, 10 серпня 2020

На акції у підтримку протестів у Білорусі під посольством у Києві затримали кількох людей, серед них колишній український політв'язень Олександр Кольченко. Про це повідомляє «Громадське».

Активісти звернулися до української влади з вимогами не визнавати результатів виборів президента Республіки Білорусь, а також «засудити вбивства і побиття білоруських громадян».

Демонстранти вважають, що Україна повинна звернутися до міжнародних організацій щодо невідкладної реакції на події, що відбуваються в Білорусі.

Після 18:00 на акції сталися сутички. Як повідомляє LB.ua, у будівлю посольства намагалися пожбурити яйця. Поліція відтіснила групу активістів у двір навпроти посольства.

Поліцейські сказали, що затримали 5 людей через те що ті кидали яйця у будівлю посольства. Двоє із затриманих викликали швидку.

фото Макс Трєбухов/LB.ua

Кольченко повідомив, що він та інші затримані у райвідділку. У чому їх звинувачують наразі не знають. У Кольченко також сказав, що правоохоронці у нього забрали балон, капу, скотч та канцелярські ножиці.

У вівторок, 11 серпня, Шевченківський районний суд Києва визнав Олександра Кольченка винним у дрібному хуліганстві і призначив 40 годин громадських робіт за участь в зіткненнях біля посольства Білорусі, повідомило видання «Ґрати».

У той же час, міністри закордонних справ Польщі Яцек Чапутович, України Дмитро Кулеба та Литви Лінас Лінкявічюс виступили зі спільною заявою щодо масових акцій протестів у Білорусі. Про це ввечері у понеділок, 10 серпня, повідомляє українське МЗС.

«Ми глибоко стурбовані ескалацією ситуації в Білорусі після президентських виборів і закликаємо владу утриматися від застосування сили та звільнити всіх затриманих минулої ночі», – йдеться у заяві.

Міністри закордонних справ наголошують, що для подальшого розвитку Білорусі необхідними є повага до основних свобод та прав людини, включаючи демократію та верховенство права.

«Ми впевнені, що лише шляхом діалогу поточну ситуацію можна вирішити на благо народу та держави Білорусь. За потреби, ми відкриті до будь-якої допомоги у сприянні цьому діалогові», – наголосили міністри.

«Благополуччя та процвітання Білорусі та її народу важливі для всієї Європи та особливо для нашого регіону. Усі ми зацікавлені у продовженні взаємовигідного діалогу, а також співпраці, заснованої на демократичних цінностях та орієнтованої на створення умов для спільного та стабільного майбутнього», – йдеться в спільній заяві.

Як інформував ZAXID.NET, 9 серпня відбулися вибори президента Білорусі. Після завершення голосування в країні оприлюднили результати державного екзит-полу. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували 79,7% виборців.

За попередніми результатами виборів, Лукашенко здобув 80,23%, а в опозиційної кандидатки Світлани Тихановської – 9,90%. Остання не визнає офіційних результатів виборів президента, а також заявляє про готовність до довготривалих протестів у країні.

Незгодні з результатами люди вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції. Влада повідомила про затримання 3 тис людей та поранення приблизно 50 протестувальників, а слідчий комітет Білорусі повідомив про відкриття кримінальних справ через масові протести.