Львівська політехніка планує збудувати інноваційний парк SID city

Вартість будівництва становить майже 380 млн грн

11:56, 14 лютого 2021

Міністерство освіти і науки України запропонувало для громадського обговорення державний інвестиційний проект «Будівництво корпусу номер 39 навчально-наукового та інноваційного парку SID city Національного університету «Львівська політехніка» на вул. Академіка Колесси, 2 у м. Львові».

Проектом, який розробила Львівська політехніка, пропонується створити в одному місці всі умови для функціонування і розвитку інновацій, наукових проектів, стартапів, винаходів, а також проведення навчання, дозвілля та відпочинку. А саме пропонується збудувати корпус номер 39 навчально-наукового та інноваційного парку SID sity НУ «Львівська політехніка» на вул. Академіка Колесси, 2 у Львові та створити там Глобальний інноваційний центр Східної Європи.

Зараз у приміщенні на вул. Академіка Колесси, 2 діє «Tex стартап скул» Львівської політехніки, яку було засновано як структурний підрозділ університету у 2017 році. Цю територію планують розбудувати і створити там цілий комплекс.

Візуалізація майбутнього інноваційного центру (фото Львівської політехніки)

Відповідно до проекту, площа проектованої споруди – понад 14,5 тис. кв м. Там розміщуватимуться навчально-наукові аудиторії, заклад громадського харчування, студентський хостел, біолабораторії, підземний паркінг, конференц зали, центр дитячого дозвілля, спортивний зал, вертикальні сади.

Земельна ділянка на вул. Академіка Колесси, 2, площею понад 1 га, з цільовим призначенням «для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти» перебуває у постійному користуванні Львівської політехніки.

Пропонований термін реалізації проекту – три роки. Кошторисна вартість на звершення робіт становить майже 380 млн грн. Зокрема, потреба у фінансуванні на 2022 рік – 120 млн грн, на 2023 – 132 млн грн, 2024 – 127 млн грн. Проект пропонується реалізувати державним коштом.

Передбачається, що після введення в експуатацію центру вартість його утримання (витрати на комунальні послуги та енергоносії) складатиме близько 8,5 млн грн на рік та фінансуватиметься за рахунок коштів університету. Втілення проекту має покращити умови навчання для 35 тис. студентів, а також викладачів університету та партнерських вишів з цілого світу.

Зараз проект перебуває на стадії обговорення. Зауваження та пропозиції до проекту просять надсилати до 26 лютого 2021 року на електронну адресу korol@mon.gov.ua.