У неділю, 24 серпня, на будинку Апеляційного суду у Львові встановили меморіальну таблицю, присвячену шістдесятникам, яких упродовж двох десятиліть радянський суд карав за їх патріотизм та боротьбу за незалежність України.
«Ідея довго реалізувалась і врешті ми відкрили меморіальну таблицю, присвячену подіям 60-70-х років. Саме тут відбулись перші масові акції, протести проти радянського режиму. Цю таблицю ми з братом профінансували, а художником є Володимир Сколоздра», – розповів депутат міськради Роман Грицевич, інформує «Радіо Свобода».
Список дисидентів, у якому понад 20 відомих імен, котрі пройшли через судилище Апеляційного суду у Львові від 1965-го до 1982 року, склав дисидент, письменник Ігор Калинець. Поріг суду переступали, зокрема, і сам поет та його дружина – Ірина Калинець, а вийшли звідти вже з вироком – шість років позбавлення свободи з утриманням у виправно-трудових колоніях суворого режиму і три роки заслання. Власне за книжку «Лихо з розуму» про арештованих 1965 року шістдесятників В’ячеслава Чорновола у 1967-му позбавили волі на три роки.
Ще на початку 90-х Ігор Калинець хотів вшанувати пам’ять про усіх, хто пройшов судилище Апеляційного суду, але тоді Іван Гель і В’ячеслав Чорновіл його відрадили, мовляв, нема чого самовихвалятись. І лише на 23-му році Незалежності на будинку суду встановили меморіальну таблицю на честь українських патріотів, яких судили лише за те, що прагнули власної держави, культури і мови.