Влада Буковини здійснює ремонтно-відновлювальні роботи в потерпілих від стихії населених пунктах згідно із затвердженим урядом планом і виділеними на цей час коштами. Про це 26 вересня під час брифінгу заявили заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Віталій Усик та начальник Головного фінансового управління ОДА Єлизавета Пушко-Цибуляк. З їх слів, вся інформація про хід відновлювальних робіт є абсолютно прозорою, вона доводиться до відома жителів області, у тому числі через засоби масової інформації.
"Будь-які дії керівництва області, що стосуються розподілу та використання коштів, спрямованих на ліквідацію наслідків стихійного лиха, є відкритими", - підкреслив Віталій Усик. Загалом з Державного бюджету на виплату матеріальної грошової допомоги постраждалим внаслідок стихії буковинцям, відбудову об'єктів соціальної сфери, житлово-комунального господарства виділено 1 млрд 235 млн грн, у тому числі місту Чернівці - 104 млн грн. На сьогодні на рахунки надійшло 842 млн грн, з яких освоєно близько 450 млн грн, що складає 53% від усієї передбаченої суми.
Що стосується відбудови державних доріг та доріг державного значення, то фінансування відбувається через Державну службу автомобільних доріг України. Вже надійшло 164 млн грн - 45% передбачених коштів. Значна частина відновлювальних робіт ведеться в Путильському районі. Аби побудувати дороги належної якості, що відповідатимуть вимогам та умовам в гірських районах, убезпечити дорожнє господарство від руйнування за несприятливих погодних умов, тут застосовують абсолютно нові технології. Залучені проектанти не тільки з України, а й з Австрії, Румунії, Угорщини, які мають досвід будівництва доріг в таких умовах. На проведення протипаводкових і берегоукріплюючих робіт через Державний комітет з водного господарства надійшло 50,5 млн грн.
Через Державний комітет лісового господарства України виділено майже 38 млн грн коштів на відновлення лісових доріг та мостів, пошкоджених внаслідок стихійного лиха. Всі кошти отримані, вже використано 10 млн грн. Кошти першого траншу з резервного фонду Державного бюджету - а надійшло в область 50 млн грн - були спрямовані на першу матеріальну допомогу постраждалим внаслідок стихії громадянам, і така допомога виплачена всім потерпілим 1-3 категорії. Зараз, у зв'язку зі збільшенням розміру виплат людям, які втратили житло, - а це 3 850 грн за квадратний метр для першої категорії - здійснюється документування реальних збитків по кожному зруйнованому будинку, відповідне актування ведеться комісіями і щодо пошкоджених будинків, зазначалось на брифінгу.
Сьогодні на 1 255 об'єктах, пошкоджених внаслідок повені, зсувів і зливних дощів ведуться відновлювальні роботи, - сказав Віталій Усик. Він також підкреслив, що, порівняно з іншими потерпілими регіонами, на Буковині найбільше належить збудувати житлових будинків, і треба це зробити в найкоротші терміни. Сьогодні для крайової влади це завдання номер один.