На Бурштинській ТЕС планують збудувати два нові енергоблоки

14:20, 5 жовтня 2011

Директор Бурштинської ТЕС Мирон Романів вважає, що модернізація Бурштинської ТЕС неможлива без приватного капіталу. За інвесторські кошти тут планується будівництво двох нових енергоблоків. Електроенергія з них має бути дешевою і конкурентоздатною. Про це Мирон Романів повідомив журналістам 4 жовтня.

«На сьогодні все наше обладнання працює. Триває реконструкція сьомого енергетичного блоку, в листопаді введемо його в експлуатацію. Також четвертий блок в середньому ремонті, в середині жовтня він також буде введений в роботу. Готуємось до початку опалювального сезону. Цього року за підтримки ДТЕК ми проводимо ремонти нормально, але обладнання старе, довго працювати не може… Воно відпрацювало вже по 45-46 років, деякі котли, генератори, турбіни мають відпрацювання по 270-280 тис. годин (при нормі 170 тис.), тобто ресурс вже відпрацьовано», – розповів Мирон Романів.

Він наголосив: «Щоб наша електроенергія конкурувала з європейською, собівартість її має бути низькою. На жаль, у нас вона зараз висока: на старому обладнанні якщо працюєш надійно, то не економічно».

Мирон Романів нагадав, що домовленості державної влади в Україні з Європою передбачають екологічно чисте виробництво електроенергії.

«Як бачите, у нас з труб йде дим, а він не має йти, як це є на Заході. Для цього потрібно надзвичайно великі кошти. Таких коштів ні в компанії (ПАТ «Західенерго», – ред.), ні в нас на підприємстві, на жаль, немає. Думаю, таких коштів немає і в державі. Тому потрібні інвестиції, які може дати тільки приватний капітал. Тут ми нікуди не подінемось, приватний капітал треба залучати і тоді займатися реконструкцією, заміною, або побудовою нових блоків. Такі плани в нас є. Нам допомагають ДТЕК, ПАТ «Західенерго». Майданчик під нові блоки обрано, він знаходиться біля дванадцятого енергоблоку. Плануємо збудувати там два нові енергоблоки потужність 600 МВт. Електроенергія з них буде дешева і конкурентоздатна», – запевнив Роман Миронів.

Він сказав: «Щодо коштів, все залежить від планів: реконструкція – це одні кошти, заміна обладнання і будівництво нових блоків – інші. Треба не мільйони, а мільярди. Щоб збудувати очисні споруди, як показує міжнародний досвід, на одному енергоблоці треба суму у близько 70% вартості цього енергоблоку… Після залучення інвестицій будуть нові блоки, чисте повітря, наші діти будуть здорові».

Мирон Романів також розповів, що на Бурштинській ТЕС працює майже 3 тисячі працівників. Середня зарплата минулого року становила 4,2 тис. грн, сьогодні – 5 тис. грн.

Зазначимо, ПАТ «Західенерго», до якого входить Бурштинська ТЕС, – одна з найбільших енергогенеруючих компаній України. Електроенергія, вироблена компанією, постачається українським споживачам та на експорт до країн Європи. Власником 70,1034% акцій є НАК "Енергетична компанія України", 24,9% акцій – ДТЕК, решта належить міноритарним акціонерам. До складу компанії входять Бурштинська ТЕС, Ладижинська ТЕС і Добротвірська ТЕС, а також сервісні підприємства «Галременерго», «Львівенергоспецремонт», «Львівенергоавтотранс», «Західенергопостач». Додаткова інформація.

Довідка ZAXID.NET

ДТЕК – найбільша приватна вертикально інтегрована енергетична компанія України. Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ). Підприємства ДТЕК створюють ефективний виробничий ланцюжок вiд видобутку і збагачення вугілля до генерації й продажу електроенергії.