На чемпіонаті з лижних перегонів точиться запекла боротьба за три місця у збірній України

16:28, 15 лютого 2017

Стартувала українська першість з лижних перегонів серед юніорів. Це передостанній етап відбору до головної молодіжної команди України. З 66 спортсменів обирали шестеро найкращих: троє дівчат і троє хлопців.

Першим етапом змагань був масовий старт з дуатлону. Юніорки шикуються у формі стріли, що формують за рейтингом спортсменок. Першим щастить зайняти найзручнішу позицію у лижні з-поміж інших на наступні 5 кілометрів. Щоправда інші 5 — класичний стиль бігу замінять на вільний.

«Двома різними стилями бігти ― це треба теж вміти. Я бігла перший раз», ― зізнається лижниця з Чернігова Ірина Соловей.

Та це не завадило Ірині фінішувати третьою. Перша приїхала її ж партнерка по команді з Чернігова.

«Все важко, просто терпіти, треба працювати. Ми приїхали з Казахстану і відразу стартанули, так що у нас змагання на змаганнях», ― пояснює чемпіонка України з лижних перегонів серед юніорок Оксана Сігеті.

Власне через Універсіаду в Казахстані спортсменам зменшили звичну дистанцію з 15 кілометрів до десяти. Хлопців чекала удвічі довша дорога.

«Трасу підготували на 5 кілометрів, тому якщо треба буде 10 кілометрів бігти юніорам, вони мають пройти два круги, не заходячи на стадіон», ― розповідає головний суддя змагань В’ячеслав Корнійчук.

Погода і траса під час змагань лише сприяли лижникам. Однак у підготовці до перегонів дистанція була не надто зручною для тренувань.

«Готують її, на жаль, тільки на змагання. А коли тренувальний збір проходить, деколи мало виділяють транспорту на цю трасу, і траса підводить в якості підготовки», ― жаліється лижник з Києва Олександр Шиленко.

Підводили спортсменів і сили. Через надмірні навантаження від щільного графіку змагань четверо лижників зійшли з дистанції. До прикладу Богдан Добранський щойно повернувся зі змагань у Польщі, і не встиг відновити сили.

«Був підйом. І я працював, працював і вирішив. що краще буде зійти. Чую по собі, що організм працює не правильно. Втома дається в знаки», ― зізнається Добранський.

10 кілометрів траси спортсмени проїхали класичним способом. Опісля у заздалегідь підготовленому «таборі» вони міняють лижі на коротші, аби продовжити перегони у вільному стилі. Ця манера перегонів включає у себе ковзанярський стиль їзди, та не виключає класики. Під час гонки не було одноосібного лідера. Навіть на фініші дистанція між призерами була мізерною.

«Дуже важко біглося, дуже сильні хлопці. Всі готувалися разом. Дуже важко, але треба боротися до кінця. Біль миттєва ― п’єдестал вічний», ― стверджує захеканий переможець Владислав Копилов.

Срібний призер юніорського чемпіонату Олександр Шиленко зізнається, що відстав у класичній гонці: «На класичному етапі вийшло так, що змазка так трохи погано працювала. Я відстав на секунд 25-30. І потім довелося наздоганяти, сили були втрачені, на жаль».

Сили берегти спортсменам треба ще як мінімум до суботи. Попереду на них чекають перегони окремо у вільному та класичному стилях. Завершать чемпіонат юніори в естафеті.