На День перемоги у Львові робитимуть акцент на УПА

20:30, 12 квітня 2011

У межах відзначення 66-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні у Львові робитимуть акцент на національно-визвольних змаганнях, зокрема – участі в них воїнів УПА, повідомив начальник управління освіти Львівської міської ради Володимир Огура.

У коментарі для ZAXID.NET 12 квітня Володимир Огура підтвердив, що лист від Міністерства освіти із переліком заходів до відзначення до управління надійшов. Відповідаючи на запитання щодо того, на чому буде робитися акцент під час даних заходів, головний освітянин міста зазначив:

«Ми маємо свою історію, і наша історія – це зокрема національно-визвольний рух. Це – і роль таких особистостей, як, наприклад, митрополит Андрей Шептицький, це є воїни УПА, всі ті, хто боролися за незалежність України, і це однозначно є учасники всіх збройних формувань, котрі брали участь у визвольній боротьбі антифашистської коаліції. Як галичани, як ті, хто шанує історію, ми постійно будемо повертатися до ролі національно-визвольного руху, який був надзвичайно широко представлений на Західній Україні, тому працювати і в тому ракурсі – наш обов’язок».

За його словами, йдеться про те, щоб чесно і відверто говорити про усі аспекти тієї частини Другої Світової війни, яку називають Великою Вітчизняною війною, і вшановувати в першу чергу тих, хто віддавали своє життя за здобуття незалежної України.

«Але не йдеться про якісь конфлікти і конфронтації з ветеранами радянської армії, бо це теж – українці, які брали участь в складі радянського війська у визволенні від тої окупації», - наголосив Огура.

Також начальник управління освіти вказав на те, що органи місцевого самоврядування глобально повинні працювати згідно із законодавчими документами. «Ми не можемо, та й не маємо йти на порушення. Але в нас тут і не стоїть питання таким чином. Серед заходів вказано, що потрібно провести зустрічі з учасниками національно-визвольних змагань і ветеранами Великої Вітчизняної війни – тобто як тими, так і тими, причому пріоритетність така», - наголосив він.

Нагадаємо, у листі Міністерства освіти від 8 квітня надається план заходів з підготовки та відзначення 66-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

Згідно з документом, Міносвіти доручає провести науково-практичні конференції, семінари та засідання у військових навчальних закладах із запрошенням ветеранів Великої Вітчизняної війни, а також уроки, лекції, бесіди з історії Великої Вітчизняної війни у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих та позашкільних навчальних закладах за участю ветеранів, екскурсії до музеїв, походи місцями бойової слави тощо.

Крім того, планується залучити учнівську та студентську молодь до упорядкування меморіалів, пам’ятників, братських могил та інших місць поховань загиблих захисників Вітчизни й мирного населення.

Також, молодь буде залучена до поповнення та оновлення експозицій музеїв, кімнат бойової слави при навчальних закладах, а також до організації виставок творів мистецтва, фотографій та плакатів воєнних років, документів та архівних матеріалів у музеях, мемуарної та історичної літератури в бібліотеках.