День японської культури у Ботанічному саду. Організували японський фестиваль група волонтерів, клуб любителів японської культури у Львові та Асоціація шкіл айкідо. Такий експеримент провели у ботанічному саду вперше. Вхід для всіх був безкоштовним.
Чарівні звуки оригінальної японської шякухачі, медитація, дзінка тиша і природня гармонія серед колекції львівського ботанічного саду. Організатори акції певні, культурна рекультивація такого яскравого місця - привабить не тільки гостей Львова сюди, а й містян.
«Центр міста весь переповнений туристами. І спокійного місця для прогулянки з сім'єю у Львові знайти важко», – каже співорганізатор акції Ірина Заячук.
Важко уявити собі Японію без бонсай. Ці мініатюрні деревця власник приватної колекції виставив на публіку вперше. В нього їх більше 200-т.
«Вона в нас не настільки відома. Дехто з людей перепитується що таке бонсай чи бонзай. Це ще молоді бонсай. 10 років це не вік. Для бонсай 50-100 років так як ми звикли його бачити десь на картинках», – розповідає власник колекції бонсай Сергій Касаткін.
У ботанічному саду – кілька локацій японської культури. Тут і майстер-клас із гри у шьогі та ґо, і відкрите тренування із айкідо, читання поезії. Думають невдовзі створити тут японський куточок. Ідейники проекту шукають спосорів.
«Ця подія сьогодні це лише перший етап. В подальшому ми плануємо створити на базі ботанічного саду... зробити ботанічний сад як платформу для цікавих та мистецьких проектів», – говорить ідейник проекту Наталія Вовк.
Після фестивалю виникла думка створити в саду цілу японську алею із кленами та сакурами. Почистити тутешню водойму і облаштувати місток. Крім того організатори мають ідеї щодо створення куточків інших країн.