Три чверті споживачів в російських магазинах нині роблять закупи, керуючись, насамперед, їхньою ціною. Частка споживачів, котрі перейшли на дешевші товари, досягла рекордних 70 відсотків – повідомило радіо Deutsche Welle.
Ці цифри стали відомими з останнього дослідження аналітичного департаменту інвестиційної структури «Сбербанка России» – Sberbank CIB, опублікованого у вівторок, 29 грудня. Майже половина респондентів (44 відсотки) йде в магазини виключно за товарами, які пропонуються зі знижкою. Щоб заощадити, покупці протягом тижня здійснюють всередньому 2,6 походи в супермаркети, де цілеспрямовано купують акційні товари.
Проведене Sberbank CIB дослідження так званого «Споживчого індексу Іванова» засвідчило, що споживча поведінка росіян перед цими новорічними святами радикально відрізняється від того, що було рік тому. Напередодні Нового року мешканці Росії не скуповують продукти і непродовольчі товари про запас, як це було ще 2014 року, а навпаки скорочують витрати навіть у період передноворічних розпродажів. Продовольчий бюджет на Новий рік-2016 в Росії експерти оцінили в 7000 рублів на людину. Це на 1,4 відсотка менше, ніж роком раніше в номінальному вираженні.
У щомісячному звіті Міністерства економіки й розвитку РФ за листопад також зазначалося, що росіяни в 2015 році не так активно закуповують споживчі товари перед Новим роком. «У попередні роки традиційно споживачі вже в листопаді починали передноворічні закупи, збільшуючи обсяги повсякденних витрат. На думку експертів, споживачі в листопаді дещо скоротили частоту відвідування магазинів. Ощадливість продемонстрували навіть ті категорії покупців, споживча поведінка котрих раніше була іншою – говориться в звіті.
«Споживчий індекс Іванова» – це всеросійський індекс довіри споживачів, який з 2013 року розраховується аналітичним департаментом Sberbank CIB. Він відображає поточні потреби та очікування росіян з середнім рівнем доходів і враховує динаміку таких показників, як споживчі витрати, заощадження, споживчу поведінку і рівень споживчої впевненості вцілому. Опитування проводяться що два місяці дослідницьким агентством Cint від імені Sberbank CIB за методологією, аналогічною тій, якою користуються Росстат і статистичні відомства ЄС під час розрахунку індексів споживчої впевненості.