На Дніпропетровщині з трудового рабства звільнили 120 людей

19:34, 9 вересня 2021

Під час масштабної спецоперації на Дніпропетровщині правоохоронці викрили злочинну групу, яка організувала незаконну схему торгівлі людьми з метою трудової експлуатації. Про це повідомила Національна поліція у четвер, 9 вересня.

Як розповіли у відомстві, вербувальники змушували працювати понад 100 робітників по 12-16 годин на добу.

За даними слідства, учасники групи на залізничних вокзалах Києва, Дніпра та Одеси шукали громадян, які перебували у складних життєвих умовах та не мали постійного місця проживання. Вони пропонували їм роботу, пов’язану з вирощуванням та збиранням сільськогосподарської продукції на території Дніпропетровської області, та обіцяли зарплату від 3 тис. до 4 тис. грн на місяць, а також безкоштовне житло та триразове харчування.

Завербованих людей на мікроавтобусах доправляли на територію агрофірми у Дніпропетровській області, де розселяли у напіврозвалених будинках. Там люди працювали у виробничо-складських приміщеннях агрофірми, а також збирали урожай на полях. Працювати змушували по 12-16 годин на добу. Обіцяні гроші потерпілі не отримували, а весь їхній «заробіток» обмежувався харчуванням сумнівної якості 2-3 рази на добу та алкогольними напоями.

На території будинків, де проживали завербовані особи, за ними постійно наглядали так звані бригадири, які контролювали підйом та направлення на роботу, обмежували їх у пересуванні після повернення з робіт, принижували, застосовували психологічний тиск.

Під час спроби самовільно покинути територію бараків, вербувальники погрожували застосуванням сили, яку застосовували у разі невиконання їхніх вимог. Окрім цього, шляхом обману відбирали у потерпілих мобільні телефони та паспорти. Через відсутність документів, засобів зв’язку та грошей робітники були змушені залишатися на агрофірмі та працювати.

Правоохоронці провели 18 обшуків, зокрема за адресами агропідприємства, у будинках, де утримували людей, а також в автомобілях вербувальників, унаслідок чого вилучили чернетки, гроші, банківські картки, телефони, ноутбуки, паспорти та інші речові докази, які підтверджують протиправну діяльність.

17 зі звільнених людей вже звернулися до поліції із заявами про скоєння щодо них злочину.

П’ятьох осіб, які вербували соціально незахищених громадян і утримували їх у трудовому рабстві, затримали. Вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру та обрання запобіжних заходів.