У селі Раковець Івано-Франківської області тепер пришвартовуватиметься корабель «Юрій» львівського винахідника Юрія Шпіцера. Чоловік спроектував корабель так, що той занурюється у воду лише на 20 см, тож може ходити по мілководдю.
Штурвалом корабля вправно орудує судноводій Ярослав Пинзар. Дністер знає як свої десять пальців. «Ця річка непередбачувана. Тому що якщо дощі десь у Львові падають, ще десь там у горах випали – тут рівень води починає підніматися, тоді вже починають дерева плавати, різні корчі, тоді вже трошки поганенько», – розповів капітан.
Права рука капітана – матрос. Він і за порядком на судні пильнує, і господарює. На кухні як у себе вдома кок Іван. Приготувати може все, що забажає пасажир судна. Втім, є страви, які у фаворі.
«Шашлик, стейк, риба, уха на мангалі, солянка також на мангалі, переважно все на диму», – зазначив кок Іван Бундес.
Корабель «Юрій» – авторський проект львів’янина Юрія Шпіцера. Над винаходом конструктори та інженери працювали 4 роки. Унікальний він через гребне колесо. Його запускає двигун потужністю у 75 кінських сил. Щоб корабель плив мілиною, на Львівському заводі металоконструкцій його зробили з найлегшого матеріалу – дюралюмінію. Має три каюти на 10 людей.
«Збалансувати його правильно було важко, як і підібрати матеріали, тому що він при великій масі має мати невелику осадку. Ми добилися 30 см, це досить складно було, крім того, потрібно було врахувати, що він може потрапити на мілину, вдаритися об камінь… важливо, щоб він не дістав якихось пошкоджень», – розповів винахідник корабля Юрій Шпіцер.
Оселився корабель у «Порті РаковЕць» на Івано-Франківщині. Зараз судно використовують для екскурсійних турів по Дністровському каньйону. Свій винахід львів’янин запатентував та вніс до реєстру суден України. Чи будуватиме нові кораблі – львів`янин ще не знає. Каже, замовлень поки не було.