На Дністровський ГАЕС затопили нижній басейн

15:45, 24 жовтня 2008

На Дністровській ГАЕС у Чернівецькій області 22 жовтня затопили нижній басейн, що є одним із етапів введення в дію першого енергоблоку станції. Оскільки Дністровська ГАЕС будувалася 25 років, то під час затоплення одночасно експериментально буде перевірено стан її споруд. Про це повідомили власкора ZAXID.NET в прес-центрі генерального підрядника будівництва Дністровської ГАЕС компанії „Енергопром”.

Програма спостережень передбачає здійснення контролю за фільтраційним режимом після затоплення нижнього басейну. Моніторинг здійснюється на показниками контрольно-вимірювальних приладів, які фіксують стан основних споруд ГАЕС - водовипуску, відвідного каналу, а також кріплень, які сполучають земляні споруди з бетонними.

Перший етап затоплення відбувся нормально. Нижній басейн затоплено до відмітки 55,75 м. На другому етапі рівень води у басейні буде піднято до 72,5 м, що відповідає рівню води у Дністрі. Будівельно-монтажні роботи ведуться відповідно до календарного графіку.

Довiдка ZAXID.NET

Будівництво Дністровської ГАЕС розпочато у 1983 році. Проект завершення будівництва першої черги Дністровської ГАЕС у складі 3-х гідроагрегатів затверджено розпорядженням Кабміну у березні 2006 року. Початок випробувань першого гідроагрегату ГАЕС |в режимі синхронного компенсатора заплановано на грудень 2008 року, початок випробувань гідроагрегату в насосному режимі, наповнення верхнього басейну - на травень 2009 р, прийняття Державною комісією гідроагрегату N 1 в дослідну експлуатацію, із встановленням періоду дослідної експлуатації та дати запуску гідроагрегату в серійне виробництво - на серпень 2009 року.

Загальна вартість завершення будівництва першої черги Дністровської ГАЕС - 3 млрд. 547,1 млн грн, у тому числі будівельно-монтажних робіт - понад 1 млрд грн, обладнання - майже 923 млн грн.

Впродовж дня Дністровська ГАЕС буде накопичувати вироблену електроенергію українських атомних електростанцій, а вночі віддавати її споживачам, щоб компенсувати нестачу електричного струму в часи пік. Це найпотужніша ГАЕС Європи та друга за потужністю у світі.