На Донеччині українським силовикам здався ще один бойовик

13:14, 19 березня 2017

Поліція Слов’янська та СБУ проводить перевірку діяльності колишнього учасника незаконних збройних формувань, який добровільно розповів про те, що навесні 2014 року чергував на блокпосту бойовиків. Про це повідомила прес-служба Нацполіції Донецької області.

Зазначається, що чоловік – житель Слов'янська 1971 року народження, вирішив скористатися програмою «На тебе чекають вдома», що дає можливість колишнім бойовикам уникнути кримінальної відповідальності за свої вчинки у випадку, якщо вони не скоїли тяжких злочинів.

Згідно з інформацією, у період окупації міста, наприкінці квітня 2014 року чоловік прийшов на блокпост бойовиків, що був неподалік від його будинку. Після короткої «співбесіди» командир групи бойовиків із позивним «Старий» видав йому пістолет та жезл для регулювання транспортного руху, з якими потрібно було оглядати автомобілі, що заїжджали до міста. За цю роботу всі місцеві жителі отримували тільки сухий пайок.

«Всередині червня, приблизно за два тижні до звільнення міста українськими військовими, добровільний помічник терористів попросив розрахунок і сховався у себе вдома. Згодом він змінив місце проживання, офіційної роботи не мав - займався ремонтом автомобілів. При цьому більше двох з половиною років чоловік прожив з постійним страхом перед відповідальністю за свої дії», – йдеться у повідомленні.

Повідомляється також, що якщо слова підозрюваного будуть підтвердженні й не буде встановлено його причетності до тяжких злочинів, то він буде звільнений від кримінальної відповідальності.

За даними СБУ, станом на кінець січня 2017 року близько 70 колишніх бойовиків повернулися до мирного життя завдяки програмі СБУ «На тебе чекають вдома».

«До органів Служби Безпеки уже звернулося 120 тих людей, які свого часу тримали зброю в руках. Наскільки мені відомо – є близько 70 вироків суду, за якими вони зможуть повернутися до мирного спокійного життя. Цією програмою ми вносимо розкол, ми пояснюємо людям: якщо є можливість зупинитися - зупиніться. Якщо ви не зайшли занадто далеко - майте шанс, повертайтеся до своїх сімей», – розповів керівник СБУ Василь Грицак.