У середу, 17 червня, у Концертному залі імені Станіслава Людкевича Львівської філармонії відбудеться концерт на пошану композитора, піаніста, музичного критика, педагога, диригента й організатора музичного життя Львова Василя Барвінського.
Кошти із цього благодійного заходу скерують на встановлення пам’ятної дошки Василеві Олександровичу на фасаді будинку філармонії, інформує ЛМР. Музикознавці нагадують, що у 1940-х роках приміщення належало консерваторії, директором якої був Василь Барвінський і у подвір'ї якого спалили твори композитора.
На початку 1948-го Барвінського заарештували й змусили підписати документ «Дозволяю знищити мої рукописи». Опісля було 10 років мордовських таборів.
Після повернення із заслання Барвінський усі свої сили зосередив на відновленні з пам'яті творів – над цим працював до самої смерті. Похований на Личаківському у цвинтарі.
1964 року, через рік по смерті, багаторічні зусилля львівських композиторів (особливо – Анатолія Кос-Анатольського) досягли-таки мети – Барвінського реабілітували.
Проте, як зазначено у багатьох джерелах, музика композитора (а це твори для фортепіано, скрипки і фортепіано, віолончелі і фортепіано, також – камерно-інструментальні ансамблі, симфонічні твори, вокально-симфонічні і хорові твори, обробки народних пісень та ін.) в наступні роки все одно майже скрізь була вилучена з концертів, і так тривало близько 25 років.
У програмі благодійного концерту 17 червня, що триватиме понад годину, прозвучать камерні твори Василя Барвінського, вокальні солоспіви на слова Івана Франка й Олександра Кониського, фортепіанний цикл «Любов» та знаменитий секстет композитора для двох скрипок, альта, віолончелі, контрабаса і фортепіано. Серед виконавців – викладачі та солісти Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка та Музичного училища імені Станіслава Людкевича.