На фестивалі «Ту Стань-2013» братимуть штурмом фортецю

19:45, 23 липня 2013

2-4 серпня у селі Урич Львівської області відбудеться восьмий фестиваль української середньовічної культури. Особливістю цьогорічного фестивалю стане зміна його формату: на фестивалі «Ту Стань» вперше буде впроваджено конкурс вуличних музик, пройде «Турнір ополчення», а також нововведенням стане відсутність фестивальної сцени.

Найкращу групу в конкурсі вуличних музик оберуть глядачі шляхом голосування, і гурт-переможець виступить на головній сцені «Ту Стані». Також у заході візьме участь театр з Полтави, який покаже виставу, присвячену міфам і легендам різних країн та біблійським історіям про мечі.

Як і кожного року, цього разу організатори планують провести реконструкції історичних боїв. Вперше за всю історію фестивалю глядачів запрошують до активної участі у боях. Для всіх охочих впродовж двох днів будуть проводити тренування, а найкращих запросять взяти участь у нічному штурмі фортеці зі справжньою середньовічною зброєю та обладунками.

Серед глядачів також буде проводитися турнір з історичного середньовічного бою – «Турнір ополчення». Для охочих навчитися етно-танцям проходитимуть майстер-класи зі слов’янських та європейських середньовічних танців. Для дітей віком від трьох років організують роботу майданчика для тренування та бою на м’яких мечах. Як і в попередні роки, на фестивалі будуть відбуватися демонстрації і майстерки традиційних ремесел та народної творчості.

В цьому році організатори відмовилися від стандартної сцени, замінивши її помостом, який розмістять серед публіки. Цей поміст буде виконувати одразу декілька функцій. Так, вдень він перетвориться на місце для ристалища, ввечері на сцену для концерту і танців, а вночі, 3 серпня, біля нього запалять велику ватру. На помості глядачів розважатимуть виступами львівський етно–колектив «Йорий Клоц» та гурт «Ірдорат» з Білорусі.

На фестивалі «Ту Стань – 2013» обіцяють відтворити атмосферу середньовіччя. Організатори закликають усіх охочих приїхати на фестиваль у вишиванках, або пошити прості середньовічні костюми.