На фестивалі Sundance показали фільм про «теорію змови» щодо Чорнобиля та агресію Росії

18:33, 27 січня 2015

У рамках міжнародного фестивалю незалежного кіно Sundance показали фільм «Російський дятел» про українського художника Федора Александровича, який хоче дізнатися, що саме стало причиною катастрофи у Чорнобилі в 1986 році. Про це повідомляє видання Le Point.

Чорнобильська катастрофа стала спробою Москви відвернути увагу від невдалого експерименту зі зброєю – ця на перший погляд дивна теорія лежить в основі фільму «Російський дятел», який, утім, насамперед досліджує російську агресію у пострадянські часи.

Американський режисер Чед Грасіа використовує свою історію, щоб застерегти від небезпек, які несе розпалювання Росією війни на теренах колишнього СРСР вже після закінчення холодної війни.

«Стратегія Путіна - досягнути того, щоб Росію оточували лише держави-невдахи», - вважає Чед Грасіа.

Назва фільму «Російський дятел» пов'язана з радіосигналом, що транслювався Радянським Союзом на Захід у 70-ті роки минулого століття. Він був таким сильним, що міг увірватися у телефонний та радіозв'язок в Європі.

«Я скептик, - сказав Чед Грасіа з приводу теорії Александровича, - але у Чорнобилі дійсно щось  приховували... Чи правильна теорія Федора або тільки частина її? Поки не розкриють архіви, вона залишиться лише версіями».

Федір Александрович, який так само представляв фільм на фестивалі разом із режисером та оператором Артемом Рижиковим, сказав: «Я вірю в мою теорію як художник і українець. Але для того щоб решта світу прийняла її серйозно, треба було б, щоб усі об'єдналися і зажадали провести справжнє розслідування». Як би там не було, художник згоден з Чедом Грасіа в тому, що першорядне завдання - це зупинити нескінченну агресію Росії проти України.

За його словами, це найважливіший етап усього плану. «Якби Путіна зупинили в Чечні, не було б війни в Грузії, - продовжує він. - Якби його зупинили в Грузії, не було б України. Якщо його не переможуть в Україні, наступним етапом стане війна з НАТО. А це може стати початком ІІІ Світової війни».

«Прем'єра фільму успішно стартувала! Численний зал наших українських героїв зустрічав стоячи зі словами: «Слава Україні!». Хлопці викликали справжній фурор», -  такі відгуки можна побачити у соціальних мережах.

Жанр фільма визначають як «документальний майже трилер».