У львівському Етнографічному музеї — фотовиставка «Сіра зона. Людина. Доля», про життя людей у буферній зоні на сході України.
На одній зі світлин ‒ село Лебединське на Донеччині: під час обстрілу хата двох стареньких вціліла. І вони вірять, що це домівку вберегла їхня стара ікона..
На світлинах звичайні будні людей, що волею долі живуть у буферній зоні поряд з війною. Вони залишились у своїх Авдіївці, Трьохізбенці, Горлівці, Мар'їнці, Попасній, бо в когось там немічні батьки, а хтось просто не може зібратися з духом, щоб щось змінити.
«Є світлина, на якій баба Шура. Їй треба їсти, тож вона обробляє свій город. Таке буває, що вранці, окрім того свого урожаю, збирає врожай з осколків снарядів після нічного обстрілу..», ‒ влаштувала екскурсію кураторка фотовиставки Оксана Іванкова-Стецюк.
Ці долі від початку війни і до тепер знимкували представники благодійного фонду «Карітас». Вони їздять на схід, аби допомогти тамтешнім ліками, продуктами, засобами гігієни і навіть словом. Бо часом люди бувають геть розгубленими.
«До нас за поміччю прийшла одна жінка, яка не має чоловіка. Вона сама. Намагається виховувати трьох дітей. Вони замурзані. Видно, що жінка не дуже добре справляється з тим, щоб їх виховувати, щоб про них піклуватися. І це зрозуміло. Крім того, вони живуть в селі Орловське. І в ньому діє лише один колодязь на більш, ніж 100 людей», ‒ поділилася спогадами менеджерка проектів з миробудування «Карітас України» Ганна Гуменюк.
Благодійники «Карітасу» Валентин Бебік, Геннадій Якубовий та Ірина Перкова зробили 200 світлин. Часом навіть під обстрілами. Для виставки відібрали найсильніші.
«На жаль, буває так, що ставимо склопакет в чиїсь домівці, а на ранок склопакет вже пробитий.. От як на одній зі світлин ‒ вікно, а воно вже заклеєне плівкою. Це життя, це повсякдення сірої зони!», ‒ підсумувала кураторка фотовиставки Оксана Іванкова-Стецюк.
Спершу фото показали Львову. А далі буде столиця, Краматорськ і навіть Німеччина.
В Етнографічному музеї виставка триватиме місяць.