На «Фукусімі» радіоактивна вода прорвала захисний бар'єр

19:32, 6 серпня 2013

На АЕС «Фукусіма-1» забруднені радіоактивними речовинами води пробили захисний бар'єр. Про це заявило японське управління з ядерного регулювання.

На думку агентства, об'єм вод, що просочуються в океан, може найближчим часом різко зрости, пише Euronews.

«Ситуація вже вийшла за рамки того, з чим може справитися "TEPCO" (оператор АЕС). Якби було можливо вжити правильних заходів, вони б вже так і зробили, вірно? «TEPCO» не відмовляється робити те, що може. Вони і так роблять все можливе, але ідеальних рішень не існує», - заявив конструктор станції Масаші Гото.

Щодня для охолодження реакторів у 1-й і 3-й енергоблоки станції закачують 400 тонн ґрунтових вод. Вони і забруднюються радіоактивними елементами. Велику частину цієї води вдається відкачати назад у сховища, але значна частина проникає в підреакторні приміщення і через різні канали йде в океан.

Нагадаємо, 5 серпня в органі ядерного регулювання Японії заявили про аварійне становище на атомній електростанції «Фукусіма-1».

Наприкінці червня оператор аварійної АЕС "Фукусіма-1" ТЕРСО повідомив про підвищення рівня радіоактивних елементів в ґрунтових водах, зокрема - стронцію.

АЕС «Фукусіма-1» була пошкоджена після землетрусу і цунамі в березні 2011 року, через які вийшли з ладу системи охолодження. Це призвело до перегріву реакторів і відпрацьованого палива, вибухів накопиченого водню, плавлення активних зон трьох із шести реакторів і певного викиду радіоактивних речовин назовні. Через це десятки тисяч людей були змушені залишити свої домівки. АЕС закрили, проте проблеми на ній не припинилися.

У квітні цього року на "Фукусімі" ставався такий прорив води, як і цього разу.