На Генасамблеї ООН розглянуть українське питання

08:48, 27 березня 2014

Україна в проекті резолюції, який буде представлено на сесії Генеральної асамблеї ООН 27 березня, закликає держави світу не визнавати будь-яку зміну статусу Криму та Севастополя на основі нелегітимного референдуму.

У проекті резолюції пропонується, щоб Генеральна асамблея ООН підтвердила суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України.

Крім того, пропонується, щоб Генеральна асамблея ООН закликала всі країни утриматися від дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності України, включаючи спроби модифікувати український кордон шляхом застосування сили у неправовий спосіб.

Також, всі сторони буде закликано утриматися від односторонніх дій і риторики, що може загострити існуюче напруження.

Українська сторона наполягає, що референдум у Криму та Севастополі не має жодної правової легітимності й не може бути основою для перегляду статусу.

Нагадаємо, що 16 березня в Криму, за військової та політичної підтримки Російської Федерації, відбувся неконституційний референдум про приєднання півострова до Росії. Самопроголошена кримська влада заявила, що за приєднання до РФ на референдумі проголосували 96,6% жителів Криму.

17 березня парламент Криму проголосив незалежність Криму та звернувся до РФ з проханням приєднати Крим. Цього ж дня президент РФ Володимир Путін підписав указ «Про визнання Республіки Крим», відповідно до якого вона визнана незалежною державою. 18 березня 2014 року Путін, самопроголошений «голова» Верховної Ради Криму Володимир Константинов, самопроголошений прем’єр-міністр Криму Сергій Аксьонов та мер Севастополя Олексій Чалий підписали договір про прийняття Криму до складу Росії. У Міністерстві зовнішніх справ України заявили, що рішення про прийняття Криму до складу РФ є недемократичним і юридично неправомірним.

США, Канада, Японія, Великобританія, Франція, Італія, Австрія, Румунія, Албанія, Литва Чехія, Німеччина на інші країни заявили про невизнання «референдуму» про входження Криму до Російської Федерації. Референдум визнали Росія, Казахстан та Вірменія.