Скульптура Христа, як у Бразилії, в Ріо-де-Жанейро, височітиме над Трускавцем з розкритими обіймами. Поки що працюють над головою Спасителя ‒ робітник пан Богдан з напарником зараз формують з бетону постать Ісуса. Трудяться щодня. Зате, кажуть, відчувають спокій і благословення на собі.
«Не перший раз такі відчуття, бо я і раніше працював на реставраціях в церквах. Це приємно працювати, приємно творити. Це не праця – задоволення», ‒ розповів робітник-будівельник Богдан Дищук.
А задумав цю скульптуру мешканець Трускавця Ігор Кісак, інженер-будівельник за освітою. Батько п’ятьох власних дітей та трьох прийомних: «У житті Бог мені дуже допомагає.. Дуже допомагає!».
Спаситель стоятиме на Гошівській горі у Трускавці. Що від рівня залізничної колії сягає понад 20 метрів.
«Тільки на ліпку самої скульптури Ісуса Христа пішло коло 20 тонн глини. Щоб пізніше зняти форми ‒ 22,5 тонни гіпсу пішло. Тепер ми виставили, вилили постать на місці. З бетону», ‒ уточнив ідейник скульптури Ігор Кісак.
Висота Христа буде дев’ять метрів. Плюс триметровий постамент. Він стоятиме обличчям до міста. А руки розкриє наче для обійм. Тож здалеку виглядатиме немовби хрест. Таким зі свого храму його бачитиме співідейник скульптури отець Петро Івасівка.
«Ісус розкриває свої руки, щоби кожного обійняти, привести до правдивого життя. Не того життя, що світ дає, а того, що Бог може дати», ‒ пояснив місцевий священик храму св. Миколая отець Петро Івасівка.
Урочисту презентацію скульптури планують на наступний рік. А поки що до робіт долучаються меценати: одні допомагають транспортом, інші кран дали, хтось обіцяє провести світло. А от скільки коштує уся робота ‒ тримають у таємниці.
«Кошторисна вартість ‒ це ось тут, в душі», ‒ підсумував Ігор Кісак. Каже, хотів би, аби до Трускавця приїжджало більше туристів.