На Грибовицькому сміттєзвалищі необхідно укріпити дамби до сезону дощів, - Маруняк

Ситуація, яка виникла із вивезенням сміття у Львові, має політичне забарвлення

15:09, 15 вересня 2016

15 вересня під час сесії Львівської міської ради посадовці доповіли про ситуацію із вивезенням сміття зі Львова, а також розповіли про виконання робіт зі стабілізації Грибовицького сміттєзвалища. Чиновники впевнені, що проблема із вивезенням відходів у Львові є штучно створеною, оскільки сміттєзвалища блокуються громадськими активістами та партійними діячами, що значно ускладнює роботу перевізників. Однак роботи зі стабілізації Грибовицького сміттєзвалища необхідно закінчити, оскільки це питання безпеки мешканців.

Сміття з 20% сміттєвих майданчиків у Львові станом на сьогодні не вивезли, однак над вирішенням проблеми активно працює спеціально створений штаб, передає прес-служба ЛМР. Зараз на Грибовицькому сміттєзвалищі розроблено проект для посилення дамб, однак його виконання зупинено на вимогу мешканців та пікетувальників.

«Однак їх необхідно продовжувати, оскільки це осінній період, іде сезон дощів, іде зима і є небезпека обвалу сміття. З ініціативною групою громад Малехова, Грибовичів і Дублян ми проводили неодноразові зустрічі. У результаті перемовин мешканці погодили питання щодо облаштування відеоспостереження на Грибовицькому сміттєзвалищі», ― розповіла заступник голови міської комісії ТЕБ і НС  Ірина Маруняк.

За її словами, там встановлено 4 відеокамери та 1 тепловізор. Загалом має бути встановлено 8 відеокамер. Роботи планують завершити до 10 жовтня.

Також на Грибовському сміттєзвалищі проводять монтаж паркану ― на це з міського бюджету виділили 2,6 млн грн. Ці роботи також планують завершити на початку жовтня. Також є позитивне рішення Мінрегіонбуду щодо рекультивації та будівництва заводу зі сміттєпереробки. Другий етап вирішення питання залежить від Міністерства фінансів – йдеться про виділення коштів.

Міський голова Львова Андрій Садовий також підкреслив, що ситуація, яка виникла, має політичне забарвлення. Окрім того, відсутня згода громади на будь-які дії на Грибовицькому сміттєзвалищі, що також блокує вирішення ситуації. Немає і координації допомоги Львову з боку держави.

«Більш ніж 100 днів ми знаходимось у блокаді. Це дуже важко. На превеликий жаль, сьогодні дуже багато людей, які є при владі, керуються правилом 90-х років: ти або ворог, або раб. Принцип спільної праці для держави не є сьогодні домінантою», – зазначив він.

Найближчим часом місто розпочне проектування надпотужного заводу з глибинної переробки сміття. Цей завод буде переробляти до 80% відходів, які підуть на вторинне використання.

«Зараз ми фіналізуємо технічне завдання на цей проект. У чому виникає проблема? Велика частина – це органіка. Як ви знаєте, спільно з ЄБРР ми повинні збудувати станцію з очищення мулу, і там також є відповідна технологія переробки органіки. Ми зараз думаємо, чи можна поєднати ті 2 частини – одну і другу. Це зекономить вартість проекту, тож зараз дуже активно працюють фахівці. Я думаю, досить скоро ми видамо технічне завдання, і будемо починати проектування. Маючи проект, будемо будувати», – додав міський голова.