На Грибовицькому сміттєзвалищі, що під Львовом, розпочали перший етап технічної рекультивації. Їх виконує фірма «Стройтрансавто» за 30,9 млн грн. У четвер, 29 серпня, мер Львова Андрій Садовий оглянув початок робіт.
«Що має бути зроблено до кінця року? По-перше, це якісна дамба. Має бути очищено озеро інфільтрату. Починаючи з листопада, приїде дуже якісна німецька установка, яка буде очищати інфільтрат, фактично 300 м3 на добу. Наше завдання, щоб за рік ми повністю очистили ці озера, щоб інфільтрату не було», – сказав Андрій Садовий.
Фото з Грибовицького сміттєзвалища Львівської міськради
За його словами, з наступного року на Грибовицькому сміттєзвалищі розпочнеться рекультивація полігону.
«По складності ці роботи [з рекультивації] є наймасштабнішими в Україні, бо Грибовицький полігон один з найбільших в Україні та східній Європі. Нам важливо робити усе по жорстких вимогах Євросоюзу. Це все прописано у документації», – додав Андрій Садовий.
Загалом на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища витратять 360 млн грн. Рекультивація триватиме п’ять років, після чого на полігоні ТПВ ростимуть дерева.
За словами директора ЛКП «Зелене місто» Вадима Ноздрі, на тендер з рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, який оголосили у середині серпня, уже подались чотири компанії. До кінця року буде відомо назву компанії, яка з наступного року проводитиме рекультивацію сміттєзвалища.
«Зараз ми засвідчуємо початок першого етапу технічної рекультивації. Технічна рекультивація – це перепрофілювання всього тіла полігону, формування технологічного захисного екрану, будівництва усіх інженерних мереж і споруд, як очистки фільтратів, дегазації… Завершується цей етап мембраною, яка ізолює і забезпечує не потрапляння опадів у тіло полігону. Після стабілізації полігону почнеться другий етап – біологічна рекультивація, формування родючого шару, висадження зелених насаджень», – розповів Вадим Ноздря.