На Харківщині майже половині переселенців призупинили соцвиплати

17:08, 24 лютого 2016

Понад 88 тисяч переселенців із Донецької і Луганської областей, які отримали притулок на Харківщині, підпали під призупинення соціальних виплат, включаючи пенсії і допомоги, у рамках внесення змін до профільного законодавства.

Про це заявив у середу на прес-конференції у Харківській облдержадміністрації директор Департаменту соціального захисту населення Харківської ОДА Юрій Шпарага, повідомляє Укрінформ.

«Соціальні виплати не скасовані, але припинені на час перевірки статусу переселенців і їхнього місця проживання за конкретною адресою. Річ у тому, що перевірка по лінії СБУ виявила по всій країні численні факти порушень у цьому плані. Є приклади, коли кошти, які надходять на банківські картки, знімали особи, які не мали статусу переселенця або не проживали, зокрема, в Харківській області чи в цілому на території, підконтрольній Україні. Мінсоцполітики підтримало проведення такої перевірки, адже соцвиплати нараховуються адресно, це головний принцип. На Харківщині до списку з призупинення виплат потрапили 88 800 переселенців, а загалом їх зареєстровано 211 700», – зазначив Шпарага.

За його словами, створені і почали працювати комісії з перевірки даних за участі представників соціальної, міграційної служб і управлінь з праці.

«У них є дані про кожного переселенця в електронному вигляді. Якщо людини немає за місцем проживання, складається протокол, на підставі якого довідка про соцвиплати анулюється. На сьогодні отримані негативні результати щодо зареєстрованих на Харківщині 15 тис. переселенців. З березня вони не отримуватимуть соцвиплати. Найближчим часом призупинення буде здійснено стосовно 88 тисяч громадян. Компенсація не передбачена», – наголосив Шпарага.

Він також нагадав, що переселенці, які планують змінити місце проживання, мають за 10 днів поінформувати про це міграційну службу, аби їм нарахували соцвиплати за новою адресою: «За неправдиві дані передбачена відповідальність і повернення коштів», – заявив чиновник.

Нагадаємо, загалом в Україні 150 тис. переселенців підпали під призупинення соцвиплат.