На індустріальний парк у Львові уряд не передбачив коштів

15:45, 11 грудня 2012

Уряд не передбачив коштів на реалізацію проекту створення індустріальних парків, серед яких парк в мікрорайоні Рясне-2 у Львові.

Про це повідомив 11 грудня директор департаменту регіонального розвитку Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Василь Федюк.

Попри те, з його слів, до агентства надійшло понад 100 пропозицій з регіонів про бажання будувати в себе такі парки.

«Зі 100 пропозицій – 43 відповідають законодавству про індустріальні парки. В тому числі це проект парку в Рясне-2», – сказав Федюк.

Директор департаменту економічної політики Львівської міської ради Ірина Кулинич водночас заявила, що депутатський корпус міськради поки не відвів земельну ділянку і не звільнив потенційного інвестора від пайової участі.

«Якщо ці рішення не буде прийнято, ми не потрапимо під реалізацію національного проекту», – додала чиновниця.

Окрім того, директор департаменту національних та інвестиційних проектів Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Юрій Гусєв розповів, що цього року не було також передбачено фінансування на виготовлення техніко-економічного обґрунтування для нацпроекту проекту «Зелені ринки», попри те, триває розробка ТЕО проекту з енергозбереження «Теплий дім», який, в тому числі, реалізуватимуть в Жовкві Львівської області.

Як інформував ZAXID.NET, восени 2012 року на сесії Львівської міської ради депутати затвердили концепцію створення львівського індустріального парку. Концепцією для розвитку індустріального парку пропонується територія, на яку розроблено проект планування. Парк буде розміщено в північно-західній частині Львова в промисловій зоні «Рясне-2». Мета створення індустріального парку «Рясне-2» – залучення інвестицій в економіку міста.

За попередньою оцінкою фахівців, при реалізації проекту створення Львівського індустріального парку «Рясне-2» на території промислової зони може бути створено до 12 тис. робочих місць, не враховуючи постачальників послуг та сировини для забезпечення повноцінного функціонування об’єктів промислової зони. Ця кількість робочих місць дозволить залучати до міського бюджету близько 38 млн грн щорічно. Надходження від орендної плати за землю складе щорічно близько 2 млн грн.

Також у жовтні Львів і Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України уклали Меморандум про співпрацю у межах 12 Міжнародного економічного форуму «Стратегії. Інвестиції. Співпраця». Йдеться про реалізацію таких проектів – «Олімпійська надія – 2022», Львівський індустріальний парк «Рясне ІІ» та Регіональний перинатальний центр у Львові.