На Івано-Франківщині з 26 лютого вводять жорсткий карантин

В області обмежать пасажирське сполучення, роботу громадських закладів та проведення масових заходів

18:13, 23 лютого 2021

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановила «червоний» рівень епідемічної небезпеки в Івано-Франківській області з 26 лютого. Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов у Telegram.

«Сьогодні відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Рішенням комісії було запроваджено червоний рівень епідемічної небезпеки в Івано-Франківській області з 00:00 годин 26 лютого 2021 року», повідомив він.

Івано-Франківській ОДА доручено організувати контрольно-пропускні пункти на в’їздах-виїздах на території області та забезпечити проведення температурного скринінгу та опитування людей щодо наявності у них респіраторних симптомів. На КПП чергуватимуть медичні бригади, поліцейські та рятувальники.

«При наявності у особи респіраторних симптомів або підвищеної температури тіла організувати направлення таких осіб до закладів охорони здоров’я області для проведення диференційної діагностики», – йдеться у повідомленні.

Також в області заборонять посадку та висадку пасажирів на регулярні та не регулярні рейси міжобласного сполучення залізничним, авіаційним та автомобільним транспортом в населені пункти Прикарпаття та з них. Влада обмежить рух через область регулярних та не регулярних перевезень міжобласного сполучення залізничного, авіаційного та автомобільного транспорту.

24 лютого уряд на своєму засіданні заборонив усі пасажирські перевезення в регіонах «червоної» зони. Наразі туди входить лише Івано-Франківщина. При цьому нові правила почнуть діяти лише через сім днів. Однак влада Івано-Франківська вже вирішила, що громадський транспорт у місті курсуватиме в режимі спецперевезень.

Також 24 лютого «Укрзалізниця» припинила продаж квитків до та з Івано-Франківської області. Продаж квитків відновлять 12 березня, але лише за умови, що це дозволить епідеміологічна ситуація в регіоні.

Зазначимо, чо червоний рівень передбачає обмеження, подібні до тих, які діяли під час січневого локдауну. Зокрема забороняється:

  • робота барів, ресторанів, кафе тощо (крім замовлень на винос та доставки, а також закладів громадського харчування в аеропортах);
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів;
  • робота закладів культури і проведення масових заходів, крім роботи автоконцертів, автокінотеатрів, історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки з обмеженим доступом до знімального майданчика;
  • робота спортзалів, фітнес-центрів та басейнів, крім тренувань спортсменів національних збірних та їхніх тренерів;
  • проведення масових заходів, крім офіційних спортивних змагань без глядачів;
  • робота ресторанів у готелях з 11:00 до 6:00 наступного дня, крім замовлень у номер;
  • робота непродовольчих ринків;
  • робота закладів освіти, крім дитсадків, 1-4 класів шкіл та спецзакладів.

У «червоній» зоні дозволяється працювати:

  • магазинам, які торгують на мінімум 60% торгової площі продуктами харчування, пальним, медикаментами, засобами гігієни, побутовою хімією, засобами зв’язку, пресою, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами для захисту рослин;
  • поштовим та логістичним компаніям;
  • банкам та фінустановам;
  • медичним та ветеринарним закладам;
  • АЗС без зон харчування та СТО;
  • перукарням та салонам краси за попереднім записом;
  • майстерням з ремонту комп’ютерів, побутової техніки та інших предметів;
  • компаніям, які займаються вивезенням сміття;
  • телеком-операторам за попереднім записом.

За словами головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка, в Івано-Франківській області від початку року щотижнева кількість нових випадків захворювання на Covid-19 збільшилась у 6 разів, а за останній тиждень приріст становить 30%.

«Рівень госпіталізації протягом останнього тижня удвічі перевищує встановлений Кабінетом Міністрів показник (60 осіб на 100 000 населення). Івано-Франківська область залишається єдиною областю в Україні, де заповненість ліжок із киснем перевищує 50% навіть з урахуванням додатково розгорнутих ліжок»,цитує Ляшка сайт Кабміну.

Головний державний санлікар додав, що попри один з найвищих показників забезпеченості ліжок по країні, в Івано-Франківській області реанімаційні ліжка зайняті на 82%, а майже в половині лікарень – на 100%.

Крім того, головам Закарпатської та Чернівецької обласних державних адміністрацій доручено проаналізувати епідемічну ситуацію в окремих об'єднаних територіальних громадах та вжити, в разі необхідності, додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів. Зауважимо, що згідно з даними МОЗу, показники для запровадження червоної зони має і Буковина. Зокрема, у Чернівецькій області перевищений коефіцієнт виявлення випадків (23,2% при допустимому 20%), рівень госпіталізацій (78,4 випадків на 100 тис. населення при допустимому 60%).

Влада Закарпаття та Буковини має розглянути можливість додаткового розгортання ліжок у закладах охорони здоров'я на територіях, де реєструються високі рівні захворюваності на коронавірус, та забезпечення їх кисневими точками.

Як повідомлялося, 17 лютого Кабінет Міністрів схвалив постанову про запровадження в Україні адаптивного карантину до 30 квітня, встановлено 4 рівні епіднебезпеки та показники їх визначення. Детальніше про моделі адаптивного карантину та обмеження, які вони передбачають, читайте за посиланням.