На Київщині відкрили реабілітаційний центр, де працюватимуть солдати з ампутованими кінцівками

16:52, 24 грудня 2016

В Україні запрацював центр, де воїни матимуть можливість отримати якісну реабілітацію, заявив перший заступник міністра оборони генерал-полковник Іван Руснак на відкритті відділення реабілітації пацієнтів з ампутованими кінцівками, яке розташувалося на базі Військово-медичного центру у місті Ірпінь Київської області, повідомило агентство Укрінформ.

«Ідея створення такого центру виникла у спеціалістів, медиків, за ініціативи депутата Оксани Харчинської. Вирішили створити Центр, де можна повертати бійців до нормального життя», – сказав Руснак.

Він зазначив, що система реабілітації створена у всіх військових медичних закладах, де працюють з людьми, які втратили кінцівки. Але відкриття нового базового центру, як для військових ЗСУ, так і для інших силових структур, дозволить впроваджувати новітні технології.

Крім того, за словами генерал-полковника, новинкою стане те, що бійці, які втратили кінцівки, зможуть працювати тут інструкторами, своїм прикладом доводячи, що життя на цьому не закінчується.

Якщо хочете читати головні новини дня оперативно Додайте ZAXID.NET у вибрані в Google Додати

Перший заступник міністра додав, що на ремонт та обладнання цього відділення були залучені кошти волонтерів, народних депутатів та Міністерства оборони, і тепер установа переходить на фінансове забезпечення Міноборони.

Головний лікар Центру Андрій Кіх розповів, що наразі відділення готове прийняти 10 пацієнтів, але у разі потреби, подібні заклади будуть відкриватися і в інших регіонах.

«Курс реабілітації буде залежати від індивідуальних особливостей пацієнта. Вже наступного тижня будемо приймати пацієнтів... Наша мета- максимально допомогти герою, який втратив своє здоров’я на полі бою», – сказав Кіх.

Головний лікар очікує, що перші пацієнти прибудуть вже в понеділок.