Кіберфахівці Служби безпеки України припинили діяльність хакерського угруповання, яке за замовленням надавало доступ до особистих даних громадян. Вартість таких «послуг» сягала до 3 тис. доларів залежно від складності та обсягів роботи.
Як повідомили у Службі безпеки України, слідство встановило, що зловмисники через підконтрольний віртуальний сервер зламували облікові записи мобільних месенджерів і соціальних мереж низки посадовців Київщини. Серед постраждалих – голова одного з районних судів області.
За інформацією спецслужби, власник хостингу систематично виїжджає за кордон, у тому числі до Росії. Його основною клієнтурою були громадяни РФ та вітчизняні «приватні детективи». Наразі перевіряється можливий зв’язок чоловіка зі спецслужбами Росії.
відео СБУ
Не пропустіть найважливіше Додайте ZAXID.NET у вибрані в Google ДодатиДля анонімності оплати послуг зловмисник приймав «розрахунки» у криптовалюті, а також на електронні гаманці заборонених в Україні російських небанківських платіжних систем.
Під час проведення обшуків за місцями розміщення серверів у орендованому офісі та вдома в організатора у Фастівському районі Київщини правоохоронці вилучили комп’ютерне обладнання, банківські карти, зразки програмного забезпечення, що використовувались для отримання несанкціонованого доступу. За даними фактами проводиться розслідування.