На колишньому холерному кладовищі у Львові будують готель, – депутат

17:35, 24 квітня 2012

Депутати Львівської міської ради вимагають у прокурора Львівської області провести комплексне розслідування щодо забудови з порушеннями, що триває у Парку культури Львова на вул. Лижв’ярській, 1 фірмою «Сімекс». Також вони наголошують, що тут раніше існувало міське кладовище, де, за інформацією з архіву, «відбувались також захоронення хворих на холеру».

Про це 24 квітня на прес-конференції повідомила депутат Львівської міської ради Віра Лясковська.

У зверненні йдеться про «самозахоплення великої території парку-пам’ятки природи, самовільне будівництво, знищення поверхні парку, видалення дерев», відтак спеціально створена для розслідування цієї ситуації комісія вимагає розслідування «протиправних дій, завдяки яким нанесено великої шкоди парковій території природно-заповітного фонду, притягнути винних до кримінальної відповідальності, зобов’язати привести територію парку до стану 1997р., компенсувати всі втрати для відновлення попереднього стану території парку».

Лясковська розповіла, що депутати міста 24 червня 2010 року погодили ТзОВ «Паркготель» місце розташування земельної ділянки та надала дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Лижвярській, 1, якою передбачено: «вилучити за згодою з користування Львівського центрального парку культури і відпочинку ім. Б.Хмельницького земельну ділянку площею 0,67 га на вул. Лижв’ярській, 1 та зарахувати до земель міста і надати дозвіл на будівництво і обслуговування готельного комплексу».

Ухвалу, запевняє депутат, прийнято «з грубим порушенням чинного законодавства», оскільки парк є пам’яткою садово-паркового мистецтва і вилучення земельної ділянки може здійснюватись лише центральним органом влади після відповідного погодження із природоохоронними службами, що не було зроблено.

«Замовник будівництва готелю здійснив цілий ряд злісних порушень законодавства, які сплановано відбувались впродовж 15 років, тобто з 1997 року», – пояснила вона. Зокрема, зі слів Віри Лясковської, 1972 року в парку було збудовано музей Прикарпатського військового округу (ПрикВО), 1997 року право власності на музей перейшло до ВТГО «Сімекс» (об’єкт нерухомого майна загальною площею 2588,3 кв. м).

2007 року суд зареєстрував право власності на нерухоме майно за ДП «Сімексбуд», яке пов’язують, зі слів Лясковської, з власником «Сімексу» В.І.Марківським. Але право власності вже набуто не на музей ПрикВО загальною площею 2588,3кв. м, а як на цегляний готельний комплекс загальною площею 4496,6 4 кв. м, який продано за вартістю 3,3 млн грн.

2008 року, каже депутат, власник цегляного готельного комплексу площею 4496,6 кв. мМарківський  передає в оренду ТзОВ «Паркготель» в особі Заремби Р.І. В договорі вказано, що готельний комплекс передається повністю готовий разом з комунікаціями, які перебувають в робочому стані, для підприємницької діяльності, з вказаною орендною платою 400грнна місяць.

«За цей період часу – тринадцять років, нібито діяльності, Марківський В.І. здійснював незаконне будівництво на самозахопленій території парку. В даний час на території парку вибудовано дві шестиповерхові будівлі – цегляні коробки із віконними прорізами, без покриття, які розташовані з обох боків музею, навколо музею встановлені металеві колони, значна територія парку знищена, видалені дерева. Згідно з матеріалами, наданими ТзОВ «Паркготель», а також свідченнями члена комісії по передачі майна ПрикВО, тобто музею, п. Марківському Б.Роневича виявлено при спробі ВТГО «Сімекс» будівництва у приміщенні музею басейна було вибрано велику кількість людських кісток, які вивозились в невідомому напрямку, без проведення ексгумації. Крім того, факт розташування міського цвинтаря до початку ХХстоліття підтверджено документами історичного державного архіву, в яких вказано, що на цій території відбувались також захоронення хворих на холеру», – йдеться у зверненні.

«Нелегальне будівництво», каже Лясковська, здійснювалось «по-варварськи, з великою шкодою для природно-заповідного фонду і безкарно. До цього часу ні дирекція парку, ні управління культури міськради не вчинили жодних дій».

Водночас, каже Лясковська, Галицький районний суд прийняв рішення, «свідомо перекручуючи факти, виносить ганебну постанову як з юридичної, так і з моральної точки зору, якою зобов’язує Львівську міську раду вилучити 1,72 га паркової території для будівництва і обслуговування готельного комплексу».