Збудувати медпункт, відремонтувати школу, збудувати дитячий майданчик чи облаштувати вуличне освітлення – такі різноманітні роботи райони Львівщини можуть подавати на обласний конкурс мікропроектів розвитку місцевих громад.
Цьогоріч Львівська обласна рада отримала близько півтори тисячі таких проектів. Серед міст, які надіслали їх найбільше, – Золочів. Тамтешня міськрада підготувала аж 18 конкурсних пропозицій.
«На обласний конкурс мікропроектів ми подали ремонт аварійних балконів у старовинному житловому будинку в самому центрі Золочева. Балкони аварійні, але це є основна комунікація між квартирами, бо тут немає сходових кліток. Переплановувати цінну забудову неможливо. Тому це є дуже важливий мікропроект для того, щоб покращити життя мешканців будинку», – розповів архітектор Золочівської міськради Роман Кушнір.
За умовами конкурсу 5% від вартості робіт мають зібрати мешканці будинку. Їхня частка – уже на рахунку. «Вже сьомий чи восьмий рік я тут проживаю, і балкони справді небезпечні, бо взимку бувають випадки, що вони обвалюються. А ми тут гуляємо, тут діти маленькі ходять. Тому нам обов’язково потрібен цей ремонт», – наголосив мешканець будинку Тарас.
Минулоріч від обласної ради Золочів виграв співфінансування на дев’ять конкурсних проектів. Серед них були і дитячі та спортивні майданчики.
«Вартість майданчика, якщо не помиляюсь, 280 тис. грн. Це зі штучним покриттям, з огорожею. 100 тис. грн нам дала область. Решта – з міського бюджету і співфінансування мешканців», – повідомив інженер-будівельник Золочівської міської ради Тарас Куйбіда.
«Ми теж допомагали, чоловіки наші тут працювали. Бо дуже хотіли цей майданчик біля будинків – в нас тут багато дітей», – додала мешканка багатоповерхівки біля майданчика пані Мар’яна.
Конкурс мікропроектів місцевого розвитку в Україні проводять лише на Львівщині. Району, який би не подав своїх пропозицій, в області немає. У фонді співфінансування зараз є 270 млн грн.
«За умовами конкурсу кожна громада не може розраховувати більше як на 100 тис. грн з обласного бюджету. Максимальна вартість проекту не повинна перевищувати 300 тис. грн. Якщо говорити про 100 тис. грн – це 350 проектів. Якщо рахувати, що проекти можуть бути невеличкі – по 50, 70, 100, 150 тис. грн, а в нас є й такі, то ми зможемо профінансувати 500-600 мікропроектів», – зазначив депутат Львівської облради, член комісії з питань бюджету Іван Собко.
Аби допомогти більшості громад і не втратити найцікавіших проектів, обласні депутати шукатимуть додаткові кошти в бюджетах обласної ради та адміністрації.
Результати конкурсу комісія має оголосити до 1 квітня.