На консервацію Солотвинського солерудника на Закарпатті уряд досі не надав 35 млн грн

12:20, 14 липня 2009

13 липня голова Закарпатської облради М.Кічковський та голова постійної комісії обласної ради з питань розвитку продуктивних сил, виробничої інфраструктури банківської діяльності та інвестицій Василь Лінтур провели нараду з приводу того, що Закарпаття досі не одержало 35 млн грн, виділених Кабміном на мокру консервацію Солотвинського родовища кам’яної солі державного підприємства „Солотвинський солерудник“. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Закарпатської облради.

24 червня Кабінет міністрів України затвердив Порядок використання 2009 року коштів Стабілізаційного фонду для здешевлення кредитів, фінансування інвестиційних проектів і підтримки окремих проектів у агропромисловому комплексі (АПК). Це передбачено постановою № 463 від 13 травня 2009 р., відповідно до якої на консервацію шахти № 9 ДП "Солотвинський солерудник" Тячівського району Закарпатської області виділено 35 млн грн (кошторисна вартість всього проекту - 100 млн грн). Але формально або ж на папері кошти є, а насправді в казначействі їх немає.

Як повідомив на нараді директор ДП "Солотвинський солерудник" Ярослав Батурин, через відсутність виробничої діяльності катастрофічно погіршується фінансове становище підприємства: кредиторська заборгованість на сьогодні становить 18 млн грн, зокрема з виплати заробітної плати 1,8 млн грн, до Пенсійного фонду 5,46 млн грн, за спожиту електроенергію 2 млн грн, за послуги зведеному воєнізованому гірничорятувальному загону постійної готовності - 0,8 млн грн. Окрім того, потенційний провал загрожує життю людей.

На переконання голови постійної комісії обласної ради з питань розвитку продуктивних сил, виробничої інфраструктури банківської діяльності та інвестицій Василя Лінтура, насамперед треба негайно зробити все для того, аби виділені урядом кошти надійшли в казначейство, адже не так багато часу на їх освоєння. Голова облради М.Кічковський застеріг, що це та ситуація, коли кожна хвилина - на вагу золота, оскільки сьогодні вже йдеться не так про виробничі проблеми, як про небезпеку для людського життя. При цьому підкреслив, що найголовніше домогтися від міністерства надзвичайних ситуацій визнати ситуацію на солеруднику надзвичайною не регіонального, як було дотепер, а державного рівня. В іншому випадку ми ризикуємо добрий почин Кабміну погубити відомчими інструкціями. Бо за нинішньої ситуації доведеться проводити тендери на виконання робіт, що забере не менше 45 днів. Якщо МНС визнає ситуацію в Солотвині надзвичайною державного рівня, то в силу вступить спрощена схема дій.

Відповідні телеграми буде надіслано на адресу Кабінету Міністрів, Президенту України, Міністерство фінансів, Міністерство надзвичайних ситуацій, в яких ще раз привернути увагу до проблем солерудника і просити їх сприяння у вирішенні двох найважливіших питань: пришвидшити поступлення коштів в казначейство та визнати ситуацію надзвичайною державного рівня.