На «гарячу лінію» міста у львівській Ратуші щодня надходять скарги про недостатній обігрів у помешканнях. Люди повідомляють, що батареї у них або ледве теплі, або гріють лише в окремих кімнатах, а не в усій квартирі. Найбільше таких скарг – із Франківського, Сихівського та Залізничного районів.
«Вже чотири дні у нас в квартирі холодно. З чотирьох кімнат тільки в одній батареї теплі. Ми тричі залишали заявку на «гарячій лінії» міста. Біля нашого будинку я бачив – ходили працівники з ЖЕКу. До них підходили люди, скаржились, що тепла немає по стояках. Може, вони ще не встигли, бо опалювальний сезон тільки почався, сантехніків мало, а роботи багато», – розповів мешканець будинку на проспекті Червоної Калини,103 Віталій.
Керівник ЛКП «Під Зуброю» Олександра Гапонюк підтвердила: проблеми у цьому будинку і справді були. «По-перше, з бойлерної надходили занижені параметри. А з іншого боку – у будинку був заповітрений стояк. Розповітрити вчасно не встигли, бо доступ на горище закривають мешканці. Відповідно, треба було знайти мешканця, у якого є ключі, і відкрити горище. Зараз ситуацію виправили», – запевнила Олександра Гапонюк.
Недогріви можуть траплятись також і з вини самих же мешканців, стверджує заступник начальника теплових мереж «Львівтеплоенерго» Сихівського району Володимир Долинський. За його словами, особливо перед початком опалювального сезону власники квартир беруться ремонтувати свої батареї або доставляти нові. Такі втручання збільшують навантаження на мережу. « При цьому вони випускають воду із системи під’їзду, а потім заповнюють. Відтак тиск може просідати на всіх будинках, які живляться від місцевого ЦТП. Тобто це позначаєьться на роботі всього масиву», – наголосив Володимир Долинський.
Аби такого не траплялось, теплопостачальники просять про будь-які роботи з мережею попереджати їх завчасно, щоб місцеві бойлерні чи ЦТП могли перевести з автоматичного режиму роботи на ручний і так втримати необхідний тиск на час ремонту.
У міській диспетчерській на «гарячій лінії» звернення мешканців тримають на контролі, допоки проблему не буде вирішено. «От написано в зверненні: не працює стояк опалення. Ми телефонуємо до мешканця і якщо мешканець дає підтвердження, що опалення є – ми тільки тоді знімаємо його з контролю», – пояснила начальник відділу «гарячої лінії» Віра Фрис.