На кордоні з Росією облаштували 273 км протитранспортних ровів і 83 км металевого паркану

08:07, 16 червня 2017

На українсько-російському кордоні обладнали 273,5 км протитранспортних ровів, майже 170 кілометрів рокадних доріг і понад 83 кілометрів металевого загороджувального паркану, а також розгорнули комплекси відеоконтролю та сигналізації. Про це повідомляє прес-служба МВС коментуючи вчорашній візит заступника міністра внутрішніх справ Вадима Трояна і групи народних депутатів на ділянку відділу прикордонної служби «Дергачі».

Як зазначається, заступник міністра і депутати проінспектували перебіг робіт з реалізації Плану інженерного облаштування українсько-російського кордону в Харківській області. Нині там, на кордоні з Росією, тривають роботи з дооблаштування опорних пунктів, інших інженерних споруд. У прес-службі інформували, що проект реалізований приблизно на 14%. Загалом з Держбюджету у 2015-2016 роках на ці заходи виділено 600 млн грн, які освоєні в повному обсязі. Цього року вже отримано 50 млн грн із запланованих 200 млн грн.

«Наразі, як бачимо, тільки частина кордону облаштована. Ще необхідно облаштувати 2 тисячі кілометрів кордону з Росією. 409 кілометрів – це Луганська та Донецька області, де зараз проходить АТО, і як ця територія відійде до України, там поставимо такі конструкції. Частина кордону в Чернігівській області вже облаштована», – зазначив Троян.

Водночас він вважає за необхідне повністю дооблаштувати кордон із Молдовою, особливо на Придністровській ділянці.

Вадим Троян також наголосив, що для реалізації задуманого бракує кошторису, тому триває робота з комітетом Верховної Ради над створенням законопроекту, який регламентуватиме розподіл кошторису.

Нагадаємо, раніше прикордонники заявили про завершення будівництва «Стіни» на кордоні з РФ в Харківській області. Про початок реалізації масштабного проекту «Стіна», який передбачає інженерне облаштування більш ніж 3 тис. км українсько-російського кордону, було оголошено у 2014 році. Серед завдань проекту - зупинити нелегальну міграцію, контрабанду, проникнення диверсійних груп і переміщення зброї та радіоактивних матеріалів. Реалізація проекту повинна була зайняти чотири роки (2015-2018).