З 6 грудня 2011 року ми зібрали близько 1,5 млн грн від українців – в тому числі за кордоном, серед наших жертводавців є навіть мешканці Санкт-Петербурга, які пересилають гроші, переживають за храм у Львові. Про це розповів 31 жовтня настоятель храму отець Степан Сус.
З його слів, зібрані кошти використали на ряд реставраційних робіт і ремонти.
«На сьогодні ми були змушені позичити частково кошти на освітлення храму. Система освітлення тут була монтована ще в радянський період. У «Львівобленерго» просили понад півмільйона за проведення кабелю і встановлення двох трансформаторів», – розповів о. Степан Сус. Він наголосив, що не зовсім розуміє необхідність встановлення трансформаторів. Проте згодом, через втручання членів наглядової ради храму, ціну було зменшено, пояснив він.
«Здешевили до майже 110 тис. грн. Ми, фактично, заплатили тільки за кабель», – сказав він.
Настоятель храму нагадав, що минув рік з часу вивезення з приміщення костелу книжкових фондів бібліотеки Стефаника. «Це було 2, 5 млн книг… Нам пророкували, що процес вивезення книг займе 10 років, що храм не буде відкритий ні в 2011, ані в 2012 роках, що це є вже історична проблема, з якою люди зжилися. Найперше, чим ми зайнялися у храмі – це вікна, які були в жахливому стані. Вікна датуються кінцем ХІХ – початком ХХ століття. Ми їх реставрували. Це непростий процес, реставрація коштує в три рази дорожче, ніж заміна на нові. На багатьох старовинних будинках ставлять нові, навіть пластикові. Ми хотіли з самого початку діяти в рамках законодавства і тих вимог, які є до історичних пам’яток. Нам вдалося їх від реставрувати. Цю роботу ми зробили добре. Навіть поляки, які недавно в нас були, сказали, що реставрація вікон є нагодою передати в храмі атмосферу минулих поколінь, і з іншого боку не змінити вигляд зовнішній вигляд храму», – сказав отець Степан Сус.
Нагадаємо, 6 грудня 2011 року у Львові в костелі Єзуїтів (храм свв. Петра і Павла) пройшло перше урочисте богослужіння і освячення храму. Додамо, костелу понад 400 років.
Як інформував ZAXID.NET, цього року в костелі також реставрували ікону XVI століття.