Перша в історії зустріч предстоятелів Римо-католицької і Російської православної церков – Папи Римського Франциска і патріарха Московського і всієї Русі Кирила – відбулася на Кубі в міжнародному аеропорту Гавани імені Хосе Марті. Про це повідомило інформаційне агентство Reuters.
«Ми провели дві години у відкритій братській дискусії щодо майбутнього християн і людської цивілізації. Це була змістовна розмова, яка дала нам можливість відчути один одного і задекларувати те, що сьогодні дві Церкви можуть спільно працювати, захищаючи християн всього світу, працювати разом, щоб не було війни, щоб усюди поважалося життя людини, щоб укріплювалися сімейні цінності і основи моралі», – так прокоментував хід зустрічі патріарх РПЦ:
«Ми говорили як брати, тому що ми маємо ту ж саму віру. Я запевняю, що у цьому діалозі я відчував Духа Святого. Я вдячний Його Святості за зусилля в пошуку спільного єднання. Ми обговорили низку ініціатив, які можна буде здійснити. Дякую владі Куби за зусилля в організації цієї зустрічі», – зазначив своєю чергою Папа Римський.
Папа Римський і патріарх РПЦ підписали спільну декларацію за підсумками зустрічі в Гавані. У документі, зокрема, й згадується збройний конфлікт в Україні.
«Ми сумуємо з приводу протистояння в Україні, яке забрало уже безліч життів, яке заподіяло незліченні страждання мирним жителям, яке спричинило в суспільстві глибоку і економічну, і гуманітарну кризу», - йдеться в тексті.
Також у деколарації містться заклик до світового співтовариства запобігти вигнанню християн з Близького Сходу: «Наш погляд спрямований, перш за все, до тих регіонів світу, де християни зазнають гоніння. У багатьох країнах Близького сходу і Північної Африки наші брати і сестри у Христі винищуються цілими сім'ями, селами і містами. Їх храми зазнають варварського руйнування і розграбування, святині – осквернення, пам'ятники – знищення» .