Цього року на території музею-заповідника «Личаківський цвинтар» планують відновити близько 26 надмогильних пам’ятників. Зокрема, 11 надгробків реставрують у межах українсько-польського проекту «Збереження спільної культурної спадщини». Ці роботи виконують українські та польські реставратори, а профінансує їх Міністерство культури на національної спадщини Польщі.
Також на території кладовища у старій частині бальзатовою бруківкою замощують дорогу, з цього ж матеріалу викладуть доріжку біля могили Володимира Івасюка. У планах – замостити натуральним каменем центральну алею, передає прес-служба ЛМР.
Надгробний памятник Володимиру Івасюку
Зараз на цвинтарі реставрують надгробки архітектора Сильвестра Гавришкевича, відомого етнографа Володимира Гнатюка, адже фрагменти цього надгробку пошкодила обламана гілка. Реставрують усипальницю відомого етнографа, дідуся Генерала Шухевича – Володимира Шухевича, закінчують роботи на могилі Лева Петрушевича, племінника Євгена Петрушевича, члена уряду ЗУНР. Також вже відреставровано надгробки журналіста Осипа Боднаровича та професора Володимира Крушинського, родича дружини Маркіяна Шашкевича, розповів директор ЛКП «Музей-заповідник «Личаківський цвинтар» Михайло Нагай.
Частину реставраційних робіт зроблять за кошти ЛКП «Личаківський цвинтар». За кошти комунального підприємства планують відреставрувати близько 15 надгробків.
Спільно з «Львівською політехнікою» музей відновлює надгробок та проводить благоустрій на могилі архітектора Івана Левинського. На завершальній стадії реставрація каплиці Кісельків, яку проводять разом з пивоварнею, зазначив Михайло Нагай.
За його словами, територію, де поховані герої АТО, також впорядковують. Зокрема, тут влаштували основу під викладення бруківки, біля секторів поховань будуть лавки.
Могили воїнів АТО та Небесної сотні на Личаківському цвинтарі