На «Lviv Bandur Fest» зачаровував Роман Гриньків, що грав колись з Ел Ді Міолою

Цьогоріч фест втричі більший, ніж торішний

15:29, 12 листопада 2018

Цьогорічний «Lviv Bandur Fest» здивував. Організатори запросили знаного бандуриста Романа Гриньківа, чия бандура співала з гітарою Ел ді Міоли та якою насолоджувався Боббі Макферрін. А також Марину Круть, що брала участь у шоу «Х-фактор».

Підготовка до фесту тривала лише два місяці – вересень-жовтень. Думали, фестиваль буде камерним. А його підтримав Український культурний фонд. Тож «Lviv Bandur Fest» видався втричі більшим за торішній – шість концертів, 30 виконавців. Все задля того, аби закохати глядача в цей інструмент, як колись закохались самі.

«Одного разу в селі, в Будинку культури, я почула, як на бандурі грала одна дівчинка, і мені надзвичайно сподобалося. Я вирішила, що хочу теж грати на цьому інструменті. А тепер маленькі діти підходять вже до мене і кажуть: «Я хочу бути такою, як і ви! Хочу грати на бандурі», – розповіла керівниця проекту «KRUТЬ», бандуристка Марина Круть.

«Я полюбив бандуру у шість рочків. Лазив біля неї, щипав. Потрошки, потрошки… Вона була мамина. Мама, хоч її любила, та дозволяла щипати. Це була моя улюблена іграшка! Так що ніякого трактора, космонавта я не мав. Лише бандуру. І вже тоді знав, ким буду!», – поділився спогадами бандурист, народний артист України Роман Гриньків.

Пан Роман зізнався: ніколи не жалкував, що віддав життя бандурі. Однак в юності, бувало, що соромився її.

«Соромився трішки. То ж були радянські часи і бандура – це «селюхи». А я ж киянин! Думав, що «городской» такий весь. І я ходив по місту з чохлом до гітари. Порожнім, який був набитий ватою. Щоби всім показати, що на гітарі граю. А потім ховав чохол від гітари, брав бандуру і біг у музичну школу», – згадує Роман Гриньків.

Фестиваль поєднав «голос» бандури з електромузикою, джазом. Інструмент звучав у стилях етно, фольк, інді та соул і навіть в ірландських та африканських ритмах. Тому три з половиною години концертом у Львівській філармонії насолоджувалась навіть малеча.

«Те, що цей фестиваль уперше минулого року відбувся, це для мене було просто велике диво. Це колись була моя мрія, бо ми шукали, який би фестиваль був форматом для нашого гурту «Troye Zillia». І тому було чудово, що нас підтримали люди! Бо я думала, що бандура нікому не потрібна», – поділилася емоціями організаторка фестивалю, засновниця гурту «Troye Zillia» Анастасія Войтюк.

Усі цьогорічні концерти були безкоштовними.