На «Львівелектротрансі» відновили безнадійні трамвай і тролейбус

17:45, 30 травня 2016

Із купи брухту зробити трамвай чи тролейбус – неможливо? А механіки  «Львівелектротрансу»  спробували. Вони вдихнули друге життя у безнадійний транспорт. За лічені місяці тутешні «кулібіни» скрутили фактично нові екземпляри. За взірець брали «електронівські» вагони та тролейбуси. Знімальна група Телеканалу новин «24» була першою, кому показали експериментальні трамвай і тролейбус після новітнього методу реставрації.

Новий-старий вагон 1053 повернули фактично з того світу. Навіть важко повірити, що два місяці тому це була купа брухту. Та очі бояться, а руки роблять, жартують механіки. Обшивку вагона зробили за новою технологією. Вона з алюмінієвих композитний панелей. Це і якісно, і дешево.

«Це є шар алюмінію, проміжний є пластик і знову ж є алюміній. Це міцний матеріал, замінити його дуже просто. Звичайним лезом зрізають клей, зачищають, наносять шар нового клею і ліпимо знову нову панель», – розповів начальник ремонтної дільниці ЛКП «Львівелектротранс» Андрій Калник.

Метр квадратний такого матеріалу коштує в межах 300 грн. Прослужить така панель значно довше класичного в нашому розумінні металу. Адже цей сплав не піддається корозії. Завдяки цим панелям та панорамним вікнам дизайн вагону суттєво змінився. І все це силами лише команди «Львівелектротрансу».

«Вони повірили у свої сили. Бо коли ми починали цей проект то я бачив не оптимізм, а песимізм. Якщо я їх тут бачу після 6-ї години, то це про щось свідчить», – зазначив керівник ЛКП «Львівелектротранс» Михайло Сидорович.

Що тільки можна було перефарбували та реставрували. Перебрали усю електроніку. Консультували працівників «Львівелектротрансу» фахівці «Електрону». Найдорожчою тут виявилася підвіска. Деякі елементи дуже рідкісні та коштовні. Їх капітально ремонтували.

«Використано старий візок, на якому замінено всі запчастини на нові. В ціні це в районі десь 400 тис. грн», – підраховав начальник ремонтної дільниці ЛКП «Львівелектротранс» Андрій Калник.

Це левова частина вартості травмвайного вагону після ремонту. Загальна ціна не перевищує 550 тис. грн. До порівняння новий вагон коштує в межах 7 млн. Кипить робота і в боксах тролейбусного парку. Тут матеріалу до реконструкції попідтинню не бракує. Зі скелету старої шкоди вимальовується красень тролейбус. Технологія та ж, що і з трамваями.

«Затримка була в склі, яке треба було встановити. Монтаж ходової, пневматика тільки зараз підключається, пульт управління і підгонка дверей», – розповів в.о. начальника тролейбусного ДЕПО Василь Шевчук.

На все це майстри просять ще бодай кілька днів. Вже у вівторок, 31 травня, трамвайний вагон тестуватимуть на маршруті, тролейбус поїде під кінець тижня. У керівника «Львівелектротрансу» плани амбітні.

«На наступний місяць ми заганяємо два трамваї, на майданчик Городоцької ще один трамвай. До завершення червня пустимо ще один трамвай з Городоцької тої самої модіфікації, а на Тролейбусній ми плануємо ставити ще два тролейбуси», – запевнив керівник ЛКП «Львівелектротранс» Михайло Сидорович.

За ці проекти працівники комунального підприємства отримують додаткові премії. Тож мотивація не лише моральна, а й фінансова.