На «Львівелектротрансі» відновили ще один тролейбус за новою технологією

19:08, 12 квітня 2017

Львівські механіки з безнадійно зіржавілого металобрухту відновлюють рухомий електротранспорт. Пілотний проект у Львові стартував рік тому. Більше того, нашим ноу-хау цікавляться вже інші міста, зокрема, Чернівці та Кривий Ріг. Цього тижня на «Львівелетротрансі» обкатують вже четвертий тролейбус після повної реставрації.

Всі трухляві елементи, здавалося б, вже безнадійного металобрухту демонтують і залишається лише каркас. Частини кузова, які геть зіржавіли, зрізають і відновлюють згідно з кресленнями. Таких кузовів у тролейбусному парку не бракує, жартують комунальники.

«Тролейбуси, які до нас заходять на ремонт практично стан їхній в усіх такий. Корозія, пошкоджено елементи кузова. Покриття підлоги», ― розповідає головний інженер тролейбусного депо Богдан Лата.

В середньому два місяці і груда металу отримує нове життя. Ось щойно, так би мовити, з гаражного конвеєра випустили черговий тролейбус із номером 538. Новий салон, відреставровані двигуни, сучасні шибки та повністю перебрана підвіска. Собівартість матеріалів близько 500 тисяч гривень.

«Якщо врахувати вартість даного тролейбуса і той технічний стан нашого парку, де в нас багато одиниць є з перепробігом, то питання доцільності відпадає. Нам треба проводити відповідні ремонти», ― каже начальник профілакторію тролейбусного депо Ігор Роман.

Натомість, вартість нового тролейбуса в межах п'яти мільйонів гривень. На сьогодні близько 40 одиниць рухомого складу вже від'їздили своє. За рік пілотного проекту майстри електротрансу склали чотири модифікованих Шкоди.

«Наш кадровий склад, який працює на підприємстві, вони вже мають навики по вузлах і агрегатах. Звичайно, перший тролейбус, коли треба було міняти вікна, клеїти алюмо-композити, ― це були інші стандарти. Але з кожною машиною люди вдосконалюються і побачили результат своєї роботи. Вірять самі в себе», ― розповів у коментарі Головним новинам Львова головний інженер ЛКП «Львівелектротранс» Володимир Ковалів.

У планах цього року зібрати ще зо 3-4 таких нових-старих тролейбусів. Сподіваються після повного капремонту за новими стандартами вони проїздять щонайменше 10 років.