На LvivMozArt до Львова запросили талановитого піаніста Лю Сяою

Двадцятирічний хлопець здобув чимало нагород Європи, Канади і Японії

14:41, 8 серпня 2019

Легку музичну турбулентність привіз до Львова знаний піаніст світового рівня Лю Сяою. Музикант зіграв на фестивалі «LvivMozArt».

Хлопець народився в Парижі, а виріс в Монреалі. Двадцятирічного Лю Сяою називають одним із «найбільш музично динамічних піаністів нового покоління». Він концертував у 15-ти країнах світу. В Україні вже втретє, однак у Львівській опері мав дебют. Зачаровував музикою Шопена, бо дуже любить її поетичність і, як акцентує, діамантність. А закохався в музику у сім років.

«Це була моя мрія. Батьки не були певні, чи я хочу займатися цим. Тож починав грати я на електропіаніно, яке, здається, отримав від тітки. Рідні не мали гарантії, що я продовжуватиму. Тому не хотіли вкладати в інструмент багато грошей. А коли побачили, що я захоплений, то купили мені справжнє піаніно», — розповів піаніст Лю Сяою (Канада-Франція).

Він бавився по 5-10 хвилин. І так хобі переросло у професійність. Тож вже у десять Лю Сяою став переможцем національного конкурсу Канади. А далі посипалися медалі, гран-прі, перші місця на конкурсах Європи, Японії, Канади. Зараз його мрія: продовжувати грати так довго, як тільки зможе. Бо, каже, це час, коли ти забуваєш про весь світ довкола, але водночас це й можливість подорожувати і пізнавати його.

«Я мрію, я хочу виткати, вив'язати разом з організаторами цього фестивалю шовковий шлях: Львів-Відень-Париж-Пекін. І оскільки піаніст має хрещеного батька Фан Тао, головного диригента радіо і телебачення Пекіна, очевидно, ми це зреалізуємо. Я буду з цього щасливий!», — поділився очікуваннями президент Українського дому у Франції Олег Коваль.

А далі, у п'ятницю, 9 серпня, «LvivMozArt» під музичний супровід вражатиме у депо моновиставою «Дзеркало» з повітряною акробатикою. В Опері більше ста музикантів Баварського молодіжного оркестру виконають симфонічну поему Штрауса «Так сказав Заратустра».

У суботу, 10 серпня, Оксана Линів диригуватиме дійством «Galician Style». Звучатимуть твори лише наших композиторів: Барвінського, Скорика, Грабовського. Завершиться фестиваль у неділю, 11 серпня.

«Це буде хор «Дударик», Молодіжний симфонічний оркестр України під орудою Оксани Линів. Тобто щось грандіозніше уявити важко! Цим виконанням Симфонії № 9 ми практично відкриваємо ювілейний Бетховенський рік в Україні», — підсумувала заступниця директорки фестивалю «LvivMozArt» Олександра Зайцева.